60 тисяч “багнетів” плюс кібербезпека. Нацполіція розповіла, як захищає порядок під час виборів

 

На охорону громадського порядку під час фінальної стадії виборчого процесу буде залучено близько 60 тисяч правоохоронців.

Про це в понеділок, 28 січня, на колегії Міністерства внутрішніх справ заявив голова Національної поліції України Сергій Князєв, передає прес-служба НПУ.

За словами глави Нацполіції, 2019 рік стане “одним із найбільш соціально-активних” за останнє п’ятиріччя.

“Проведення чесних і прозорих виборів – це лакмусовий папірець, тест на зрілість нашої демократії та державних інституцій. Всі демократичні держави світу будуть прискіпливо спостерігати перебіг перегонів. Всього ми очікуємо на прибуття понад 850 офіційних іноземних наглядачів. Проте країна-агресор також вживатиме заходів з дестабілізації ситуації в нашій державі. Тому виборча кампанія вимагатиме від нас концентрації ресурсів для забезпечення законності і правопорядку”, – наголосив Князєв.

За його словами, на підготовчому етапі поліцією вже реалізовано низку заходів. Зокрема, для забезпечення оперативного вирішення службових завдань, належного рівня взаємодії між структурними підрозділами поліції та координації дій з іншими правоохоронним органами в центральному органі управління поліцією розгорнуто діяльність робочої групи. Аналогічні робочі групи утворено і на регіональних рівнях.

Також на базі Ситуаційного центру Національної поліції та відповідних центрів в регіонах налагоджено збір інформації про події, пов’язані з виборчим процесом. Забезпечується щоденний аналіз ситуації, а також напрацювання заходів реагування у разі ускладнення обстановки.

Розроблено план заходів Нацполіції щодо забезпечення правопорядку під час проведення передвиборчої кампанії та налагоджено взаємодію та обмін інформацією з Центральною виборчою комісією, а також Всеукраїнською громадською організацією “Опора”.

Сергій Князєв додав, що враховуючи масовані хакерські атаки на інформаційні ресурси ЦВК у 2014 році, кіберполіцією вжито додаткових заходів з протидії таким явищам.

“Всього у державі буде утворено 198 окружних та майже 30 тисяч дільничних виборчих комісій. Починаючи з 22 березня їхні приміщення поліція повинна взяти під цілодобову охорону. Також під охороною поліцейських відбуватиметься процес передачі виборчих бюлетенів до дільничних виборчих комісій. Закінчення передвиборчої агітації, проведення самого голосування та подальше встановлення його результатів – найбільш відповідальний етап виборчої кампанії”, – підкреслив голова Нацполіції.

Він додав, що серед головних завдань правоохоронців – мінімізувати факти порушення виборчого законодавства, як кримінального, так і адміністративного характеру.

За його словами, в перші 26 днів виборчої кампанії поліцією зареєстровано 266 заяв та повідомлень про злочини та події, пов’язані з виборчим процесом.
За виявленими правопорушеннями розпочато вісім кримінальних проваджень, складено 67 адміністративних протоколів.

Як інформувала “Новинарня“, виборчий процес в Україні розпочався 31 грудня. Самі ж вибори призначені на неділю, 31 березня 2019 року. Висування кандидатів триватиме до 3 лютого 2019 року.

Читайте також:
На Тернопільщині поліція перевірить білборди Гриценка

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]