НАБУ завершило розслідування щодо 8 осіб у справі розкрадання “Стіни” Яценюка

 

НАБУ і САП завершили розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених на проект “Стіна”.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного антикорупційного бюро від 5 липня.

Прокурори САП повідомили про завершення розслідування вісьмом підозрюваним у заволодінні коштами держбюджету, виділеними на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону та територій, прилеглих до зони бойових дій.
Цим особам та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства для ознайомлення. Після завершення цього процесу детективи НАБУ складуть обвинувальний акт, а прокурори САП направлять його до суду.

Трьох посадовців Державної прикордонної служби та п’ятьох підприємців підозрюють у корупційних зловживаннях, у результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 млн. грн.

Зокрема, детективи НАБУ і прокурори САП інкримінують вчинення кримінальних правопорушень:

  • начальнику управління капітального будівництва Державної прикордонної служби — ч.5 ст.191 (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”), ч.3 ст.27, ч.2 ст.210 (“Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням”) Кримінального кодексу України;
  • колишньому начальнику 1-го окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 (“Службове підроблення”), ч.2 ст.210 КК України;
  • старшому офіцеру 1-го окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
  • директору ТОВ “АЗІ” — ч.5 ст.191 КК України;
  • колишньому директору ДП “Чернігівський облавтодор” ДАК “Автомобільні дороги України” — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
  • директору та засновнику ТОВ “Будцентр “Вітязь” — ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
  • одну з посередників — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;
  • іншому посереднику — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 (“Фіктивне підприємництво”) КК України.

Зазначається, що в серпні 2017 року детективи НАБУ затримали сім осіб за підозрою у причетності до реалізації цієї корупційної схеми. Два місяці потому, у листопаді, викрито та затримано ще одного учасника.

За даними слідства, розкрадання коштів проекту “Стіна” відбувалося через завищення обсягів фактично виконаних робіт порівняно із зазначеним в актах приймання-передачі. Крім того, в документах зазначалися роботи, які взагалі не виконувалися.

В НАБУ наголошують, що реалізація проекту “Стіна” й надалі залишається у фокусі уваги детективів НАБУ: низка епізодів, пов’язаних із цим проектом, виділені в окреме провадження – розслідування по них триває.

Як повідомляла “Новинарня“, у 2014 році Кабмін під керівництвом Арсенія Яценюка прийняв рішення відгородитися від Російської Федерації складними фортикаційними спорудами. Вартість проекту, що отримав назву “Європейський вал” (“Стіна”), була оцінена у 8 мільярдів гривень. Згодом суму зменшили удвічі, кардинально змінивши і сам проект.
Найбільше коштів – 400 мільйонів гривень – у ДПСУ отримали в 2015 році. Тоді ж перенесли термін реалізації проекту – з 2018-го на 2020 рік – через невчасне й неповне фінансування проекту.

ЗМІ інформували про розкрадання на проекті.

Читайте також:
Харківські прикордонники прозвітували про облаштування “Стіни”
в умовах браку коштів

З проектом “Стіна” не все гладко, – голова НАБУ Ситник

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна