Ситник і Холодницький сходили “на килим” у ВР

 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у середу, 4 квітня, прийшли до парламенту, аби дати відповіді на запитання нардепів щодо останнього скандалу навколо САП.

За півгодини до того НАБУ оприлюднило аудіозаписи з кабінету антикорупційного прокурора, де на акваріумі було встановлено “жучки” Бюро.

“Більше 500 проваджень зареєстровано та розслідується, більше ста проваджень з обвинувальними актами направлено до суду”, – заявив Холодницький. Він списав відсутність вироків у гучних справах на відсутність антикорупційного суду та на бажання невідомих сил його позбутися.

“Багато хто хоче, аби наші крісла звільнилися, багато для цього робиться. Але процес боротьби з корупцією в Україні запущений, він іде”, – переконував глава САП.

Під час запитання від депутата Сергія Лещенка про те, чи підвереджує він зміст розмов, записаних НАБУ, Холоднцького здолали емоції. Замість прямої відповіді на поставлене питання Холодницький заповзявся обговорювати історію із квартирою Лещенка. “Пане Сергію, я був проти, щоб якась аналітична довідка замінила провадження щодо вашої квартири за 350 тисяч доларів”, – сказав прокурор, додавши, що хоч з запізненням, але провадження щодо квартири Лещенка зареєстроване.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко запитав, чого прокуророві бракує для повного щастя: “Звання генерала ви в 30 років отримали. Звання заслуженого юриста, не зрозуміло за що, з рук президента Порошенка ви отримали. Своїх друзів-бізнесменів консультуєте, надаєте персональні консультації у своєму кабінеті…”

У відповідь Ляшко отримав тролінг. “Мені для повного щастя не вистачає будинку в Козині і везіння в лотерею, Олег Валерійович”, – саркастично парирував Холодницький.

До Артема Ситника у депутатів переважно були претензії через відсутність помітних для суспільства результатів антикорупційної боротьби і конкретних “посадок” корупціонерів та махінаторів. Цікавилися і тим, чому у детективів НАБУ зарплати непомірно високі, а результати роботи непропорційно низькі.

“Ми вже два роки говоримо, що без створення антикорупційного суду цих вироків не буде”, – повторював Ситник слідом за Холодницьким.

При цьому він кілька разів наголосив, виступаючи з парламентської трибуни, що жодних конфліктів між НАБУ та САП немає.

“Є певні кримінальні провадження, певні матеріали, які передані до компетентних органів – ГПУ та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Не потрібно спекулювати на цьому процесі. Конфлікту немає. Детективи НАБУ та прокурори САП працюють у штатному режимі”, – запевняв він.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна