Держдеп США заявив про можливу заміну висланих дипломатів іншими

 

Сполучені Штати і Росія можуть замінити висланих минулого тижня дипломатів іншими.

Як повідомили CNN в Держдепартаменті США, такий процес є стандартною практикою для випадків, коли персонал висилається як “персона нон грата”.

“Як завжди в подібних випадках, російський уряд, як і раніше, має право запитувати акредитацію на вакантні посади у своїй двосторонній місії, – сказав представник Держдепу. – Будь-які заявки на нову дипломатичну акредитацію будуть розглядатися на індивідуальній основі”.

“Російська Федерація не інформувала нас про те, що вона має намір скоротити загальну кількість персоналу, який допускається в нашу двосторонню місію. Тому ми розуміємо, що Сполучені Штати можуть запросити новий дипломатичний персонал для заповнення посад висланих дипломатів”, – додав прес-секретар.

Читайте також:
Ще дві країни Європи вдалися до дипломатичних заходів проти РФ

Як повідомляла “Новинарня“, 4 березня в британському місті Солсбері виявили з ознаками дії невідомої психотропної речовини колишнього офіцера ГУР ЗС РФ Сергія Скрипаля та його дочку Юлію. Вони знепритомніли і перебували в критичному стані, які і британський поліцейський Нік Бейлі, котрий з ними контактував на вулиці.

66-річному Скрипалю та його доньці стало погано в торговому центрі. Частину центру міста було закрито, фахівці в захисному одязі здійснювали роботи із знезараження вулиць.

12 березня британський прем’єр-міністр Тереза Мей заявила в парламенті, що Скрипаля і його доньку було отруєно нервово-паралітичною речовиною, розробленою в Росії.
Реакція російської влади на отруєння Скрипаля і його дочки засвідчує відповідальність Москви за цей напад, сказала Мей.

Дональд Трамп, Тереза Мей, Ангела Меркель та Еммануель Макрон видали спеціальну заяву, наголосивши, що військову нервово-паралітичну речовину, розроблену в Росії, вперше після Другої світової війни використано для нападу в Європі.
Речовина “Новічок” (“Новачок”), якою отруїли Скрипалів, була розроблена та виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військова науково-дослідна установа РФ.

Як відомо, раніше працівник ГУР Скрипаль шпигував на користь Британії, був засуджений у Росії до 13 років в’язниці та переданий за обміном шпигунами в Англію.

Через застосування Росією хімічної зброї на території Британії Лондон 14 березня вислав 23 дипломатів РФ. Десятки країн світу, зокрема Українаприєдналися до цієї акції.

За підрахунками “Новинарні“, до міжнародної акції з видворення росіян долучилися 28 країн: Велика Британія, США (вислали 60 дипломатів і також закрили консульство РФ у Сіетлі), Канада, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди, Бельгія, Швеція, Данія, Норвегія, Швеція, Польща, Румунія, Угорщина, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Ірландія, Україна, Молдова, Албанія, Австралія, Македонія, Чорногорія і Грузія.

Крім того, Болгарія, Люксембург, Словаччина, Мальта, Португалія і Словенія викликали своїх послів в РФ для консультацій.

29 березня Кремль оголосив, що вживає “дзеркальних” заходів, висилаючи рівну кількість американських дипломатів і закриваючи консульство США в Санкт-Петербурзі.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна