“Азов” досі не отримує західну зброю: комбриг Прокопенко закликав скасувати заборону на передачу сучасного озброєння бригаді НГУ

Командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії підполковник Денис Прокопенко “Редіс” закликав виключити бригаду із законопроєкту про оборонні асигнування США, оскільки це не дозволяє його підрозділу постачати західну зброю. Таке обмеження запровадили кілька років тому і досі не скасовують.

На своїй сторінці у Facebook Денис Прокопенко зазначив, що від 2017 року і дотепер у ряді законів про консолідовані асигнування США (Appropriations bill) міститься така поправка: “Жодні кошти, надані цим законом, не можуть бути використані для надання зброї, навчання або іншої допомоги батальйону “Азов”.

Її у 2015 році запропонував конгресмен від Демократичної партії Джон Коньєрс-молодший. У результаті Конгрес ухвалив поправку, оскільки тоді провідні медіа, зокрема журнал “Foreign Affairs” називали “Азов” “відверто неонацистським і фашистським”.

“За даними ЗМІ, згодом департамент оборони закликав прибрати запропоновану поправку, аргументуючи це тим, що допомога “Азову” вже має бути заборонена законом “Ліхі”, який встановлює, що “ніяка допомога не повинна надаватися … будь-якому підрозділу сил безпеки іноземної держави, якщо держсекретар має достовірну інформацію про те, що такий підрозділ вчинив грубе порушення прав людини”. Тоді заборона на передачу озброєння “Азову” не була включена до остаточного закону. Проте у 2017 році дана поправка вже містилась у тексті Appropriations bill. Наявна вона і в цьогорічному законопроєкті про оборонні асигнування“, – зазначає “Редіс”.

Також за словами командира бригади, навіть формулювання “батальйон Азов”, котре використовується у документі, фактично апелює до вже неіснуючого підрозділу. Батальйоном “Азов” перестав бути ще наприкінці 2014 року, а з лютого 2023 року підрозділ називається “12-та бригада спецпризначення “Азов” Національної гвардії України”.

“Не батальйон, не полк. Бригада”, — підкреслює Прокопенко.

“Саме ця поправка, яка рік у рік кочує з одного Appropriations bill в інший, є причиною того, що у 2022 році під час оборони Маріуполя «Азов» не мав новітнього західного озброєння. Тоді ми стримували переважаючі сили противника в оточеному Маріуполі, використовуючи вкрай обмежені ресурси, які мали, і показали надзвичайно високу ефективність. Скільки життів особового складу вдалося б зберегти та якими б були результати оборони міста, якби, крім високої мотивації, злагодженості та професіоналізму, азовці мали у своєму розпорядженні сучасну бронетехніку й артилерійські системи”, — наголошує “Редіс”.

Через цю правку навіть після 2022 року “Азов” досі не має можливості відправляти своїх бійців на більшість провідних західних військових навчань та не отримує необхідне озброєння, котре союзники передають Україні.

“Частково ця проблема вирішується завдяки волонтерам і свідомим українцям, які роблять усе можливе, щоб допомогти підрозділу: наприклад, волонтерський проєкт Тиловики зібрав 77 мільйонів гривень на 17 бронетранспортерів FV432 Bulldog для бригади Азов. Але війна вимагає більшого”, — пояснює командир.

“Зараз вся Україна переживає те, з чим “Азов” має справу ще з 2014 року… Від початку російсько-української війни у 2014 РФ звинувачувала “Азов” та інші добровольчі підрозділи у “неонацизмі”, ставивши на меті знищити їх. У 2022 росіяни забажали “денацифікувати” вже всю Україну, записавши в “нацисти” цілий народ. 10 років тому ніхто не допоміг “Азову” протистояти впливу ворожої пропаганди. Сьогодні вся країна опинилася у тотожній ситуації. І так само як і “Азов” упродовж 10 років, Україна нині може зіткнутися із відсутністю західної допомоги”, — підкреслив він.

Також не існує жодних доказів та підтверджень тим звинуваченням, які російська пропаганда ллє на “Азов” 10 років.

“Якби вони існували, делегації бійців “Азову” не приймали б у Сполучених Штатах Америки, у країнах Європи, в Ізраїлі. Азовці б не проводили зустрічі із представниками американського Конгресу, правозахисними організаціями. Не виступали б в ООН, в Раді Європи, у кращих західних університетах. Не давали б інтерв’ю провідним світовим ЗМІ, і не брали б участь у панельних дискусіях на великих військових конференціях. У тому і полягає абсурдність ситуації: “Азов” приймають на найвищому рівні в усьому західному світі, але досі не дають зброю“, – зазначає “Редіс”.

Командир додав, що “Азов” був першим в Україні підрозділом, який перейшов на стандарти НАТО за власною ініціативою: “Без західного озброєння за 10 років ми стали одним із найбоєздатніших підрозділів в країні”.

“На нашому шляху нас не зупинять жодні перепони. Втім, справедливість вимагає відповідей. Скільки ще спростувань тез кремлівської брехні ми маємо надати, аби у політиків на Заході нарешті відкрились очі на правду? Як довго структурний підрозділ Сил безпеки й оборони України, підпорядкований військовому керівництву держави, буде затаврований подібними принизливими поправками? І найголовніше: скільки ще українських військових, бійців нашої бригади, котрі захищають не тільки свободу та незалежність України, але й весь вільний західний світ від справжніх, невигаданих нацистів сьогодення, мають загинути та отримати поранення, через відсутність необхідного сучасного західного озброєння, аби «Азов» нарешті прибрали з Appropriations bill та усіх “чорних списків”? – резюмував Прокопенко.

Читайте також:
На Кремінському напрямку “Азов” взяв у полон росіян. І показав ВІДЕОСВІДЧЕННЯ окупантів
Денис Прокопенко отримав почесну відзнаку для “Азову” – стрічку “За мужність та відвагу”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.