Палата представників США розробить свій проєкт допомоги Україні – з суттєвими змінами від уже схваленого Сенатом у лютому

Палата представників США підготує свій проєкт для підтримки України, але в суттєво іншому вигляді, аніж пакетний проєкт, схвалений Сенатом у лютому.

Про це пише The Hill з посиланням на заяву спікера Палати представників Майка Джонсона до сенаторів-республіканців, цитує “Європейська правда” 14 березня.

Увевері 13 лютого Джонсон сказав репортерам, що “працюватиме над згодою Палати представників” щодо рішення для підтримки України і розуміє важливість цього.

“Ніхто не хоче, щоб Володимир Путін узяв гору. Я думаю, що він не зупиниться на Україні (…) і піде далі у Європу… У цій ситуації є права і неправа сторона, добро проти зла, і Україна тут жертва”, – сказав Джонсон, але додав, що те, про що врешті домовиться Палата представників, може виглядати не так, як проєкт, ухвалений Сенатом.

У спілкуванні з однопартійцями-сенаторами Джонсону довелося відповідати на численні питання стосовно “глухого кута” зі схваленням допомоги Україні.

За словами сенаторів, які були на обговоренні, Джонсон сказав, що Палата представників підготує проєкт щодо підтримки України і спрямує його у Сенат, але з суттєвими відмінностями від того проєкту, який вже схвалив Сенат США у лютому – у вигляді кредиту або ленд-лізу, з міркувань захисту інтересів американських платників податків.

Це означає, що потенційний новий проєкт повинен буде отримати достатньо голосів і в Палаті представників, і у Сенаті.

Окрім того, Джонсон говорив про створення інструменту на зразок такого, як вже пропонував республіканець Майк Маккоул, що дозволив би конфіскацію російських суверенних активів та передачу коштів від ліквідованого майна у фонд для підтримки України.

При цьому Джонсон не зазначив, чи має намір знову включати у цей проєкт якісь норми щодо південного кордону США, які можуть знову виявитися “червоною лінією” для демократів.

Сенатор Джон Корнін, один з тих республіканців, які голосували в лютому за вже схвалений Сенатом пакет з коштами на підтримку України, каже, що після цієї дискусії з Джонсоном оптимістично налаштований з приводу того, що Палата представників нарешті схвалить якесь рішення з допомогою для України.

“Я почув, що спікер тепер казав “Ми не покинемо Україну з порожніми руками”, чи слова приблизно того ж змісту”, – зазначив він.

Сенатор Кевін Крамер також сказав, що Майк Джонсон чітко висловив намір допомогти Україні.

“Він  досить чітко сказав про це”, – прокоментував Крамер слова Джонсона про потенційний проєкт з лендлізом і законодавством для конфіскації російських активів для наповнення фонду підтримки України.

Республіканець Ліндсі Грем після зустрічі також сказав, що налаштований дуже оптимістично.

Читайте також:
США нарешті передають Україні пакет військової допомоги на $300 млн – як це стало можливо в умовах блокування
Палата представників США пішла на канікули до кінця лютого, не схваливши допомогу Україні. Байден зреагував

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна