Решетилова – про заклики до жінок виїжджати з дітьми за кордон: “Не поглиблюйте прірву”

Ольга Решетилова
журналістка, правозахисниця, волонтерка, співкоординаторка “Медійної ініціативи за права людини”

(FB)

Протягом останніх двох років чи не кожен українець і українка приймає найскладніші і найстрашніші рішення в житті.

Поїхати чи залишитися? Виїхати подалі від фронту чи триматися хоч за якусь стабільність? Повернутися з-за кордону додому, де ніби і відносно спокійно, але приблизно кожного дня мирні люди гинуть під снарядами?

Залишатися в чужій, але вже трохи своїй країні, де нарешті адаптувалися діти? Піти в армію, залишивши вдома вагітну дружину і малих дітей, чи працювати і волонтерити, бо ніби теж так приношу користь? Демобілізуватися, бо вже ноги не ходять і передінфарктний стан чи ще трохи повоювати, щоб на фронт не йшли молоді пацани? Сказати правду про все, що бачиш і знаєш, чи мовчати, стиснувши зуби, бо будь-який срач на користь ворогу?

Я не вірю, що комусь із нас такий вибір дається легко. Не вірю, що хтось радів, тікаючи за кордон, чи від того, що вдома лишись друзі чи сусіди у небезпеці. Насправді усім нам боляче від того, що ми розірвані, розкидані по світу, проживаємо різні досвіди і перестаємо розуміти один одного.

І відверто кажучи, часом після нічних обстрілів, під час яких я обнімаю своїх дітей так само, як та жінка з Харкова, я дуже злюсь, коли бачу, як хтось повчає нас із якоїсь безпечної країни. А потім кажу собі: ти ж не знаєш, що довелося пережити цим людям, не засуджуй.
Я це все до того, що нікому з нас нелегко. Ми всі пережили те, що не побажаєш нікому (крім русні, звісно). Але вибір кожного і кожної настільки індивідуальний і досвід настільки унікальний, що зрозуміти зі сторони його часто неможливо.

Єдине, що ми можемо зараз зробити – це прийняти, що сукупність наших досвідів може зробити нас сильнішими. Що без наших волонтерів за кордоном у нас би не було стільки підтримки, але ми не можемо виїхати всі, бо й так уже немає кому працювати. Ми чекаємо тут на повернення всіх додому тоді, коли ви будете до цього готові. Аби лиш ви повернулися.

Давайте приймемо, що серед нас немає кращих чи гірших – ми всі однаково цінні для майбутнього своєї країни. Хоча ні, є кращі з кращих – ті, хто стали на захист цієї країни.

Дуже важливо припинити засуджувати один одного і не поглиблювати прірву між українцями з різним досвідом. Бо ми вже дуже близькі до того моменту, коли ця прірва стане нездоланною.

Читайте також:
Росія під час обстрілу Харкова вбила прокурорку та її сім’ю – чоловіка і трьох синів


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна