Гібридна система ППО проєкту FrankenSAM вже працює на полі бою, — Камишін

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що перші “паростки” гібридної ППО типу FrankenSAM вже використовують на так званому “полі бою”.

Про це міністр повідомив у середу, 27 грудня, на брифінгу “Результати діяльності Мінстратегпрому та Укроборонпрому за 2023 рік”.

За словами Камишіна, наразі Україна розробляє свої системи протиповітряної оборони — “великі”, “складні”, “дорогі”, “довгі”. Так звані “гібридні” ППО вже показали свої результати цієї зими.

“Перші рішення з портфеля проєктів FrankenSAM вже працюють на полі бою. Коли ми були в США з міністром оборони, то спостерігали системи, які розробляються спільно українськими та американськими компаніями. Та водночас сьогодні працюють у нас на лінії фронту. Вони можуть захищати об’єкти критичної інфраструктури, міста. Ці рішення дозволяють нам мати свою швидку ППО”, — розповів Камишін, його цитує “Суспільне”.

Передісторія: що таке FrankenSAM

У жовтні американська газета The New York Times написала, що Україна спільно із США створили гібридну систему протиповітряної оборони, яка поєднує в собі передові ракети класу «земля-повітря» західного зразка з модернізованими пусковими установками/радарами радянської епохи, що вже є в ЗСУ. Американські офіційні особи називають це програмою FrankenSAM.

Два варіанти цих імпровізованих засобів протиповітряної оборони – той, що поєднує радянські пускові установки “Бук” і американські ракети Sea Sparrow, і інший – радари радянської епохи та американські ракети Sidewinder, – були випробувані протягом останніх кількох місяців на військових базах у Сполучених Штатах.

FrankenSAM використовує надзвукові ракети AIM-9M Sidewinder американського виробництва, які були розроблені в 1950-х роках і використовуються на винищувачах F-16 і F-18. Зараз вони є частиною імпровізованої системи наземного запуску, яка допоможе пришвидшити протиповітряну оборону України.

Представники американського оборонного відомства та інженери також випробовують, можливо, найпотужніший FrankenSAM: ракету Patriot і пускову станцію, яка працює зі старішими українськими радіолокаційними системами вітчизняного виробництва.

Офіційний представник Пентагону заявляв, що випробування такої системи, проведені у жовтні на ракетному полігоні Вайт-Сандс у Нью-Мексико, завершилися успішно.

Варіанти гібридних систем ППО пройшли випробування на військових базах у США та мали бути доставлені до України восени.

Відомо, що США вже надали Україні технічні дані для початку місцевого виробництва гібридних систем ППО FrankenSAM. Передбачена модернізація старих систем протиповітряної оборони України з використанням західних боєприпасів.

Читайте також:
Україна і США створили гібридних “монстрів” ППО, щоб запобігти блекаутам, — NYT

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна