Міноборони підсумувало результати 16-го “Рамштайну”

За результатами 16-го засідання Контактної групи з питань оборони України союзників у Брюсселі Міноборони України повідомило про “частину досягнутих домовленостей”.

Про це інформує пресслужба відомства в середу, 11 жовтня.

Зазначається, що Україна розширила програми співпраці з країнами-партнерами.

МОУ опублікувало “неповний перелік дій країн-партнерів для підтримки України”:

США: 200 млн доларів; новий пакет допомоги включатиме боєприпаси для ППО, артилерійські та ракетні боєприпаси, посилення авіаційного озброєння, протитанкову зброю.

Велика Британія: 115 млн євро – повний пакет допомоги для фінансування розмінування та обслуговування техніки.

Данія: передача F-16 на початку 2024 року.

Фінляндія: новий пакет допомоги на 95 млн євро.

Канада: 25 млн доларів на теплу уніформу для військових та підготовку до зимової кампанії.

Бельгія: готуватиме пілотів F-16 та планувальників місій, дві бельгійські компанії (Sabena Engineering і Patria Bec) нададуть суттєву технічну підтримку флоту F-16. Бельгія знову прийме на навчання загін українських технічних спеціалістів. З 2025 року Бельгія надаватиме Україні винищувачі F-16

Норвегія: 18,5 млн доларів на розмінування.

Іспанія: надасть додаткові системи ППО, допоможе теплим одягом для воїнів та генераторами для підготовки до зими, а також виділить 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування

Німеччина: посилення української системи додатковими ракетами, а також танки.

Болгарія: підписано меморандум про наміри між Міністерством оборони Украни та Міністерством оборони республіки Болгарія. Меморандум визначає, але не лімітує основні напрями подальшої співпраці між країнами в сфері оборони. Він, крім іншого, включає співпрацю за напрямами кібернетичної безпеки, стратегічних комунікацій, а також надання матеріально-технічної допомоги. Болгарія буде допомагати з мовними курсами для пілотів F-16.

Литва: 2 зенітно-ракетні комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також для зимової кампанії – електрогенератори, армійські похідні ліжка та тепла уніформа.

Зустрічі у форматі “Рамштайн”

Пепереднє, 15-те засідання, Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” відбулося 19 вересня у Німеччині. Воно стало першим для нового міністра оборони України Рустема Умєрова. На ньому країни-учасниці домовилися започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition – Коаліції спроможностей.

Міноборони визначило п’ять кластерів для першочергової уваги: ППО, артилерія, боєприпаси, авіація, ВМС і бронетехніка.

14-те засідання, відбулося 18 липня. Пріоритетом зустрічі стало постачання Україні зброї та обладнання, терміново необхідних для звільнення окупованої території. У фокусі були ППО, боєприпаси та броня для України.

Ллойд Остін, відкриваючи 14-ту зустріч у режимі онлайн, заявив, що союзники не зупиняться, доки Україна не отримає потрібне їй озброєння і боєприпаси.

“Рамштайн-13” відбувся у Брюсселі 15 червня. Після засідання Резніков розповів, що до липня 2023 року західні партнери України планують затвердити програму навчання українських пілотів, інженерів та техніків на винищувачах F-16. Самі навчання проходитимуть у спеціально створеному центрі в одній з європейських країн.

Читайте також:
Зеленський назвав три пріоритети України на “Рамштайн – 16”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна