Польща не передаватиме Україні нові Abrams, Patriot або HIMARS, але самохідні артустановки Krab передасть: заява Дуди

Президент Польщі Анжей Дуда заявив, що заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького щодо припинення постачання зброї Україні витлумачили неправильно.

Про це він сказав у коментарі польському телеканалу TVN24 21 вересня.

“Слова прем’єр-міністра були інтерпретовані найгіршим чином. На мою думку, прем’єр-міністр просто сказав ось що: ми не збираємося передавати Україні нове озброєння, яке ми зараз купуємо в межах модернізації польської армії”, — зазначив він.

За словами Дуди, йдеться про не передання нового озброєння, яке Польща за мільйони доларів закуповує для зміцнення польської армії.

“Ми не можемо передати наше нове озброєння. Нікому. Я сам буду першим, хто виступить проти передання цього нового озброєння, яке ми зараз отримуємо з Південної Кореї або США, наприклад, нових Abrams, або комплектів Patriot, або HIMARS”, — підкреслив він.

Водночас Дуда наголосив, що контракти про польське озброєння, які Польща підписала з Україною, виконувати будуть. Зокрема, щодо постачання самохідних артилерійських установок Krab.

Передісторія

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пояснив, що Варшава зараз зосереджена на переозброєнні власної армії, тому не передає Києву своєї військової допомоги.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Polsat у середу, 20 вересня.

Відповідаючи на запитання, чи Польща надалі підтримуватиме Україну у військовому плані, глава польського уряду сказав, що наразі Варшава не надає Києву жодного озброєння, оскільки зараз “ми озброюємося самі, найсучаснішим озброєнням”.

“Якщо ви не хочете захищатися, ви повинні мати чим захищатися. Це наш принцип, тому ми збільшили закупівлі [зброї]”, – додав він.

Моравецький згадав про свої нещодавні візити на збройові заводи, де виготовляється польська техніка – самохідні артилерійські установки Krab та бронетранспортери Rosomaka.

“Тут ми зосереджуємося головним чином на модернізації та швидкому озброєнні польської армії, щоб вона стала однією з найсильніших армій в Європі. І це за дуже короткий час”, – пояснив прем’єр Польщі.

Він водночас зауважив, що рішення Польщі поки не давати Україні своєї зброї не поставить під загрозу безпеку України.

“Наш хаб у Жешуві, в консультаціях зі США й НАТО, все ще грає ту роль, яку він грав, і буде її відігравати”, – сказав Моравецький.

За даними польської сторони, Варшава надала Києву військової допомоги на суму понад 3 мільярди євро з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сюди входять боєприпаси, броньована техніка й важка техніка, а також радянські винищувачі, які Польща вирішила передати однією з перших.

Останній пакет офіційно передавався у квітні 2023 року.

Заяви Моравецького пролунали на тлі напруженості у відносинах Варшави та Києва, пов’язаних з польськими обмеженнями на українську сільськогосподарську продукцію та діями України у відповідь.

Читайте також:
МЗС Польщі викликало посла України через заяву Зеленського на Генасамблеї ООН

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна