Реєстр відкриють: Рада схвалила виправлений закон про е-декларування

Верховна Рада підтримала пропозиції Президента Володимира Зеленського до закону про відновлення е-декларування з відкритими реєстрами під час воєнного стану в Україні.

Про це народний депутат із парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив у середу, 20 вересня.

“Рада схвалила вето президента та виправила закон про відновлення є-декларування. Зміни передбачають відкриття декларацій одразу”, – написав Железняк.

Він уточнив, що за відповідне рішення проголосував 341 парламентарій.

Голосування по фракціях: “Слуга народу” – 214 голосів, “Європейська солідарність” – 22, “Батьківщина” – 13, “Платформа за життя та мир” – 18, “За майбутнє” – 11, “Голос” – 18, “Довіра” –  17, “Відновлення України” – 12, позафракційні – 16.

Відтак під час дії воєнного стану до його припинення або скасування Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) має забезпечити відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 60 днів з дня набрання чинності цим документом.

Водночас із відкритого доступу вилучаються декларації, які подані військовослужбовцями Збройних сил України, прикордонниками, працівниками Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, представниками Управління державної охорони, поліцейськими, які залучені до ведення бойових дій, учасниками миротворчих місій, пораненими, полоненими, громадянами, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, у тому числі, якщо відповідні декларації були подані до початку проходження військової служби, призначення на посади.

НАЗК має вилучати декларації вищезазначених категорій громадян із відкритого доступу на підставі письмового подання керівника або заступника керівника державного органу, в якому проходить службу субʼєкт декларування.

Як писала “Новинарня“, 12 вересня Зеленський наклав вето на законопроєкт про е-декларування.

Контекст

5 вересня Верховна Рада голосувала за законопроєкт №9534 про е-декларування. Закон ухвалений, передбачено покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій. Але при цьому текст закону прийнято з нормою, яка передбачає залишити реєстр декларацій закритим ще на один рік з можливістю для декларантів добровільно подати в НАЗК заяву щодо персонального відкриття декларації впродовж року. Поправка про відкриття реєстру вже зараз не пройшла. Микола Тищенко голосував “проти”.

Це викликало обурення широких кіл громадськості. Петиція, у якій президента Володимира Зеленського закликають накласти вето на ухвалений парламентом закон про декларування, набрала 25 тисяч необхідних підписів за рекордні три години.

Центр протидії корупції закликає президента повернути до Ради законопроєкт щодо е-декларування: що з ним не так.

Реєстр декларацій держчиновників, який є умовою на шляху євроінтеграції, був закритий після початку повномаштабного вторгнення РФ під приводом забезпечення безпеки фігурантів. Така закритість сприяє накопиченню посадовцями тіньових доходів без пояснень і звітів.

Читайте також:
Президент відповів, чи накладе вето на закон про електронне декларування
Скандальний “слуга народу” Тищенко пояснив подальше закриття е-декларацій захистом від розвідувальних спецслужб РФ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна