Катастрофа L-39 на Житомирщині: стартувала розшифровка чорних скриньок

Слідство розпочало розшифровку чорних скриньок двох навчально-бойових літаків, які зіткнулися у Житомирській області 25 серпня.

Про це повідомила радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяну Сап’ян в ефірі телемарафону у вівторок, 29 серпня, передає “РБК-Україна”.

“На сьогодні стало відомо, що буде проводитися внутрішнє розслідування штабом Повітряних сил. Чому стався цей інцидент під час вильоту навчально-бойових літаків”, – сказала вона.

До того ж, Сап’ян повідомила, що вже почалася розшифровка чорних скриньок. Йдеться про бортові самописці.

Вона зазначила, що особлива увага буде приділена роботі частини механізмів літаків, тобто їхнім технічним характеристикам.

“Ще одна із новин на сьогодні – розпочалося вісім експертиз. Які також мають довести: або літаки були несправні, або це була помилка пілотів, або це було порушення при організації здійснення польотів”, – розповіла радниця.

Сап’ян також додала, що наразі очікують на початок судово-медичних експертиз.

За її словами, наразі вже опитано близько 30 свідків. Йдеться про цивільних громадян, а також тих, які були залучені до польотів або в той день перебували на робочому місці.

Передісторія

Як писала “Новинарня“, 26 серпня з повідомлень у соцмережах стало відомо, що в авіакатастрофі на Житомирщині загинув льотчик-винищувач МіГ-29 ПС ЗСУ позивний “Джус” Андрій Пільщиков.

Спершу повідомлялося про ймовірне зіткнення двох МіГів та загибель двох пілотів, проте згодом із джерел у Збройних силах стало відомо, що внаслідок зіткнення двох L-39 загинули троє льотчиків.

Крім Пільщикова, загинули також майори В’ячеслав Мінка і Сергій Проказін.

Працівники ДБР почали розслідування обставин авіакатастрофи навчально-бойових літаків L-39. Інцидент стався 25 серпня 2023 року.
Попередня кваліфікація правопорушення: порушення правил польотів або підготовки до них (ст. 416 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

40-ва бригада тактичної авіації, що базується у Василькові, розповіла про своїх пілотів. У пам’ять про них спалили піаніно.

Майор В’ячеслав МІНКА (мешкав на Київщині). Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим пілотом бригади, технічно підготовленим. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.

Майор Сергій ПРОКАЗІН (проживав на Полтавщині). 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика – до заступника командира бригади. Із 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну посмішу, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях.

Капітан Андрій ПІЛЬЩИКОВ (родом із Харкова), позивний “Juice”. Вісім років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. Отримав низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.

Читайте також:
Ігнат: Ви навіть уявити не можете, як “Джус” хотів літати на F-16 та скільки для цього робив

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна