Окупанти не евакуюють людей із затопленого міста Олешки, люди сидять на дахах

Вода оточила окупована російськими військами місто Олешки на лівобережжі Херсонщині. Люди рятуються на дахах, на допомогу їм ніхто не приходить.

Про це у розмові з кореспондентом “Укрінформу” 7 червня розповіла керівник Олешківської МВА Тетяна Гасаненко.

“Вода взяла місто Олешки, можна сказати, в кільце”, – сказала керівниця міської військової адміністрації, яка перебуває на підконтрольній території.

За її інформацією, станом на ранок 7 червня у центрі міста частково затоплені вулиці Софіївська, Гвардійська. Не затоплені – Польова, Миру, район АТБ, ДСНС, район Олімпійських будинків, райвідділ поліції. Однак дістатися на сухі ділянки проблемно, бо навколо – вода.

Гасаненко розповіла, що самопроголошена “влада” вивозила 6 червня лежачих хворих з лікарні. Частково тяжких хворих вивезли в Каланчак, Генічеськ, Скадовськ. Паліативних підняли на третій поверх, проте лікарня не затоплена.

Зранку 7 червня вода затопила вулицю Лісну, куди напередодні люди переселялися, щоб врятуватися. Тепер же у місцевих пабліках запитують, як звідти виїхати, бо багато доріг затоплено.

“Вода знову почала підніматися. І це страхіття, бо люди вже на дахах, їх ніхто не рятує, ніхто не знімає. У них розряджаються телефони, зв’язку російського немає, світла немає”, – наголосила Гасаненко.

За її словами, зараз важко говорити про повну картину того, що відбувається у місті. Люди, з якими вдається вийти на зв’язок, розповідають про те, що з ними відбувається, окремими реченнями.

“Нам пишуть: вдалося встановити зв’язок – і вказують вулицю і конкретний будинок. Зараз такої картини, як учора, коли була комунікація, немає”, – пояснила Гасаненко.

Люди на ніч переміщувалися на вулиці, куди вода не дійшла. За ніч надійшло понад 600 звернень із проханням про евакуацію з дахів та затоплених будинків. Окупаційна “влада” на допомогу їм не приходить.

Тетяна Гасаненко розповіла, що 6 червня в Олешках з’явилась інформація, що начебто евакуювати будуть лише тих, хто взяв російські паспорти, потім біля будівлі ДСНС представники окупантів кричали, щоб люди підходили для евакуації.

“По-перше, туди незручно, всі не підійдуть… А, по-друге, вони ж не казали, куди будуть евакуювати, бо якщо в Росію, то люди не хотіли. Тому до них не пішли і фактично евакуації не було”, – зазначає керівниця Олешківської МВА.

Водночас почали спливати міни, якими російські військові замінували плавні, берег. Гасаненко розповіла історію 65-річної мешканки Олешок, яка повідомила, що сидить на другому поверсі будинку, навколо плавають міни, і попередила, щоб до неї ніхто не добирався, бо це небезпечно.

Щодо сіл, то село Праві Саги повністю затоплене. За оперативною інформацією, звідти всі виїхали, окрім 70-річного чоловіка.

Зранку знову почалося підняття рівня води в селах Праві Солонці (вода доходить до дахів), Козачі Лагері. Піщанівку почало затоплювати з боку берега і пойми. У Підстепне станом на вечір 6 червня зайшла вода з боку Олешок. Жителі крайніх будинків встигли евакуюватися, інші не змогли через комендантську годину.

Підрив Каховської ГЕС. Передісторія

6 червня російські окупаційні війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. У Херсонській області почалася евакуація населення з небезпечних районів, яким загрожує затоплення та де воно вже відбувається. Під загрозою понад 50 населених пунктів та національні парки.
З окупованої території евакуація, за рідкісними випадками, не проводиться. 6 червня мешканців окупованої Олешківської громади, які намагалися виїхати самостійно, загарбники не випускали.
Із цими територіями втрачається зв’язок.

Підрив греблі Каховської ГЕС, розлив Дніпра нижче за течією та наступне зміління річки загрожує Дніпропетровщині, Запоріжжю та Херсонщині важкими екологічними та економічними наслідками.

Українське керівництво стверджує, що росіяни підірвали греблю ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. Західні партнери зазначають, що наразі немає точних відомостей, хто саме підірвав греблю, але в будь-якому разі це є наслідком російської повномасштабної агресії.

Російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого минулого року.

Головне управління розвідки МОУ в жовтні повідомляло, що Каховську ГЕС росіяни замінували ще в квітні 2022 року. Тоді йшлося про те, що окупанти передбачали швидке звільнення українськими військовими правобережної частини Херсонської області та готували серію терактів на цій території. Зокрема, під загрозою руйнування опинились дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.

Також у жовтні 2022 року Генеральний штаб ЗС України та американський Інститут дослідження війни наголошували, що росіяни створюють інформаційне поле для ймовірної інсценованої атаки на окуповану ними Каховську ГЕС, щоб виправдати або прикрити свій відступ на Херсонщині.

Читайте також:
Maxar показала супутникові знімки після катастрофи на Каховській ГЕС. ФОТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна