Через підрив Каховської ГЕС почалися перебої з водопостачанням Кривого Рогу

У місті Кривий Ріг на Дніпропетровщині почалися перебої водопостачання через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС.

Про це вранці у вівторок, 6 червня, написав у телеграм керівник Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

“У Кривому Розі на 30% міста (це Центрально-Міський, частково – Металургійний, Довгинцівський та Саксаганський райони) вода подається від Карачунів – тут ризиків немає. На 70% міста (решта районів) вода подається від Каховського водосховища через водосховище “Південне”. Ми розуміли ризики відсутності каховської води ще рік тому і вже реалізували великий перелік технічних заходів щодо забезпечення життя міста в цих умовах, що зараз нам дає деяку фору за часом”, – розповів Вілкул.

Щоб мінімізувати наслідки підриву греблі Каховської ГЕС, у Кривому Розі надалі обмежуватимуть тиск у водопровідній мережі. Це відбуватиметься з 22:00 до 05:00. У цей час вода буде тільки на перших поверхах будинків.

Також у Кривому Розі забороняють полив зі шлангів.

У селах по дузі від Інгульця через низ до Софіївки воду подаватимуть 4 години на добу – з 08:00 до 12:00.

Додатково Вілкул закликав керівників зменшити споживання води підприємствами. Якщо вони не зроблять це добровільно, воду вимикатимуть примусово.

При цьому очільник Кривого Рогу наголосив: у зв’язку з руйнуванням Каховської ГЕС “ситуація дуже складна, але контрольована”.

“Вже проведено екстрену нараду з усіма причетними, проведено оцінку ситуації та введено План, що включає технічні та організаційні заходи.
Технічні заходи, що включають прокладання труб, створення нових водозаборів, нових насосних станцій і багато іншого, зі зрозумілих причин повідомляти не буду. ГОЛОВНЕ – ВОДА БУДЕ”, – зазначив Вілкул.

“Криворіжці, припиніть паніку. Я ж написав – вода буде. Забір води в останні 5 годин збільшився у 2 рази – всі набирають ванни та інші ємкості. Не витримує автоматика насосів, постійно вибиває. Через це частина насосів не працює”, – написав очільник міста дещо згодом.

Читайте також:
Запустелення й обміління до часів Великого Лугу:
соцмережі прораховують наслідки підриву Каховської ГЕС для Дніпра

Підрив Каховської ГЕС. Передісторія

6 червня російські окупаційні війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. У Херсонській області почалася евакуація населення з небезпечних районів, яким загрожує затоплення та де воно вже відбувається. Близько сьомої години ранку голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомляв, що через п’ять годин вода досягне критичного рівня.
Підрив греблі Каховської ГЕС, розлив Дніпра нижче за течією та наступне зміління річки загрожує Дніпропетровщині, Запоріжжю та Херсонщині важкими екологічними та економічними наслідками.
Українське керівництво стверджує, що росіяни підірвали греблю ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ.

Російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого минулого року.

Головне управління розвідки МОУ в жовтні повідомляло, що Каховську ГЕС росіяни замінували ще в квітні 2022 року. Тоді йшлося про те, що окупанти передбачали швидке звільнення українськими військовими правобережної частини Херсонської області та готували серію терактів на цій території. Зокрема, під загрозою руйнування опинились дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.

Також у жовтні 2022 року Генеральний штаб ЗС України та американський Інститут дослідження війни наголошували, що росіяни створюють інформаційне поле для ймовірної інсценованої атаки на окуповану ними Каховську ГЕС, щоб виправдати або прикрити свій відступ на Херсонщині.

Читайте також:
“Вода прибуває, деякі дороги розмиває”: МВС евакуювало з Херсонщини вже понад 700 людей

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна