Неїжпапа пояснив, навіщо Україні Корпус морської піхоти та як триває його формування

На озброєнні Корпусу морської піхоти буде бронетехніка, що плаває, а засобами доставки цієї техніки буде корабельний склад ВМС ЗС України.
Оскільки після захоплення плацдарму подальше просування вперед потребуватиме певної самостійності управління і ухвалення рішень, для цього і створюється Корпус.

На цьому наголосив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» у четвер, 1 червня, командувач Військово-Морських Сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

Офіцер підкреслив, що Україна – морська держава з протяжністю берегової смуги в понад 2700 кілометрів, з них 1700 кілометрів морського кордону.

“Усе наше узбережжя — разом із річками, лиманами, затоками, портами, потребує захисту. І завдання із забезпечення безпеки чи вивільнення цих територій покладається саме на морську піхоту”, – сказав Неїжпапа.

За його словами, основні завдання морпіхів — це охорона морських баз і портів, а також захоплення плацдармів, які утримує противник. Для цього підрозділи морської піхоти повинні бути відповідно навчені та мати необхідну зброю і техніку.

При цьому ще до захоплення плацдарму повинна бути проведена морська десантна операція — надскладний вид операції, який проводиться на морі. Це комплекс заходів, які проводяться ще до того моменту, як нога морського піхотинця ступить на берег. Самостійно Корпус морської піхоти вирішити такі завдання не може.

За словами командувача ВМС України, кількість особового складу Морської піхоти буде збільшено за рахунок створення нових бригад й інших підрозділів — артилерійських, забезпечення, підтримки.

“Усі ці плани реалізуються уже зараз, у нас немає часу чекати на завершення війни”, — зазначив Неїжпапа.

Читайте також:
Нові бригади і потенціал: в ЗСУ вирішили створити Корпус морської піхоти

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна