У школах можуть з’явитися курси з тактичної медицини й тактичної підготовки

Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак анонсував появу в загальноосвітніх школах України курсів з основ тактичної медицини та основ тактичної підготовки, а також штатної одиниці “офіцера з безпеки”.

Про це Бабак сказав в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, відповідаючи на запитання, чи з’являться в школах такі предмети, як, наприклад, “цивільний захист”, “довійськова підготовка”, “тактична медицина”.

“Обов’язково. Над цим працює Інститут модернізації змісту освіти, який відповідає за зміст та за наповнення цих дисциплін”, – сказав він.

“Нам потрібно визначитися з концепцією, хто викладатиме ці дисципліни. Бо дуже не хочеться, щоб ми поверталися до тієї практики, яка була, коли, за всієї поваги, відставний пенсіонер розповідатиме, що зараз відбувається”, – додав він.

На думку парламентаря, викладання цих дисциплін можна буде реалізувати за допомогою ветеранів, які будуть після війни, або за допомогою бійців територіальної оборони.

“Тоді там будуть і основи тактичної медицини, і основи тактичної підготовки тощо. Крім того, зауважу, що і для хлопців і для дівчат усе це потрібно однаково. Тією чи іншою мірою може відрізнятися програма, але, по суті, вона має бути однаковою, тому що і хлопці мають розбиратися в медицині, і дівчата повинні мати навички поводження зі зброєю”, – заявив голова комітету.

Крім того, він вважає, що такі предмети потрібно викладати не лише в 10-11-му класах, а й раніше, з 8-9-го, бо частина дітей після 9-го класу йде на професійну освіту.

Що стосується структури майбутньої системи безпеки у школах, Бабак наголосив, що у цьому питанні “важливо не перегнути”.

“Я знаю, що зараз напрацьовується концепція безпеки в школах, яка була започаткована ще покійним міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським. Була максимально робоча ідея – додати в школи штатну одиницю офіцера з безпеки, який буде співробітником МВС, для того, щоб стежити за безпекою в самій школі на рівні з відеоспостереженням, тривожними кнопками. Його завдання не так прямо втручатися в усі конфлікти, як передавати за потреби інформацію в органи внутрішніх справ для швидкого реагування”, – розповів голова комітету.

Водночас він заявив, що на сьогодні не йдеться про плани встановлення в школах рамок, оскільки це фінансово затратно і не вирішить жодних проблем.

“Сподіваюся, такі екстремальні і не дуже розумні речі у нас імплементувати не будуть. Щодо іншого, то безпека підвищуватиметься стовідсотково”, – підсумував Бабак.

Читайте також:
Історія України не буде обов’язковим предметом під час складання НМТ-2023 для вступу до вишу

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна