Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія заздалегідь спланувала зірвати “зернову угоду” і тепер намагається це виправдати це рішення.
Про це глава МЗС написав у твіттері в неділю, 30 жовтня.
“Призупинивши свою участь у “зерновій угоді” під надуманим приводом вибухів за 220 кілометрів від зернового коридору, Росія блокує 2 мільйони тонн зерна на 176 суднах, які вже знаходяться в морі — цього достатньо, щоб нагодувати понад 7 мільйонів людей. Росія спланувала це заздалегідь”, – ідеться в дописі.
За словами Кулеби, черга із зерном накопичилася в Чорному морі з вересня, коли Росія почала свідомо затягувати функціонування коридору та прагнути зірвати угоду.
“Росія давно прийняла рішення відновити свої голодні ігри і тепер намагається це виправдати”, – заявив глава МЗС України.
By suspending its participation in the grain deal on a false pretext of explosions 220 kilometers away from the grain corridor, Russia blocks 2 million tons of grain on 176 vessels already at sea — enough to feed over 7 million people. Russia has planned this well in advance 1/2
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) October 30, 2022
Як повідомляла “Новинарня“, вранці 29 жовтня на рейді окупованого РФ Севастополя пролунали вибухи, ішлося про ураження військових суден Чорноморського флоту Росії.
Увечері 29 жовтня Росія звинуватила ЗС України та британських інструкторів у “теракті проти кораблів Чорноморського флоту та цивільних суден, задіяних у гарантуванні безпеки “зернового коридору”, і заявила про вихід із Чорноморської зернової ініціативи.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світову спільноту не дозволити РФ під надуманим приводом заблокувати “зерновий коридор”, який гарантує продовольчу безпеку мільйонів людей.
22 липня на пропозицію Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш підписали угоду про безпечне транспортування зерна та продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Таку ж угоду з ООН підписала Росія. Доти війська РФ блокували український експорт через порти.
Термін дії Чорноморської зернової ініціативи спливав 22 листопада, але мав бути автоматично продовжений у разі відсутності заперечень якоїсь зі сторін.
При цьому в жовтні росіяни почали штучно гальмувати перевірку суден, що підходять до Стамбула.
Читайте також:
“Зернова угода”: президент Гвінеї-Бісау після Росії приїхав в Україну і висловив сподівання на діалог між “братніми народами”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!