Народний депутат від партії “Слуга народу” Артем Дмитрук взяв участь у фільмі пропагандистського каналу “Шарій.нет” про події 2 травня 2014 року в Одесі.
На це звернув громадський активіст Сергій Стерненко.
Він констатував, що одеський нардеп із партії президента Зеленського таким чином “допоміг російській пропаганді”, та нагадав, що Анатолія Шарія розшукують за підозрою в державній зраді.
Фільм “Я видел это”. Воспоминания о 2 мая” пропагандист Шарій опублікував у своєму YouTube-каналі 2 травня, за добу він набрав близько 300 тисяч переглядів. Як зазначив Шарій, його команда “поспілкувалася з очевидцями тих страшних подій”.
Фільм містить нарізку архівних відео з пожежі в одеському Будинку профспілок та інтерв’ю семи осіб, які розповідають про події того дня переважно з позиції “Антимайдану” та проросійських сил.
На початку свого фільму Шарій називає проукраїнські сили Одеси, які виходять на мітинг 2 травня, “бєсовскім отродьєм” і “сатаністами”.
Народний депутат Артем Дмитрук в інтерв’ю для “Шарій.нет” в стінах Ради заявив, що події 02.05.2014 “забути не можна, з них потрібно зробити певні висновки та обов’язково розслідувати”, і винні в убивствах повинні бути покарані.
“Слуга народу” Дмитрук наголосив, що розслідування у “справі 2 травня” “штучно затягується”. Він розповів, нібито під час тих подій в Одесі в певному “штабі” перебувало “все вище керівництво правоохоронних органів і Верховної Ради”. “Скоріш з все, вони замішані в тих подіях, які відбувалися 2 травня. І розслідування, висновок цього розслідування не відбувається, тому що в цих подіях замішані люди, які й сьогодні мають вагу в українській політиці, правоохоронних органах та Верховній Раді й Україні в цілому”, – сказав Дмитрук.
Крім Дмитрука, інтерв’ю для фільму Шарія дали також нардеп від “ОПЗЖ” Микола Скорик, який був головою Одеської ОДА та керівником обласного осередку Партії регіонів, колишній “беркут” Іван Семчук, депутат Одеської райради від Партії Шарія Олександр Чорноіваненко, чоловік і дві жінки старшого віку – прибічники “Антимайдану” (Станіслав Черняк, Ніна Кочановська, Віра Бутук).
Як відомо, 2 травня 2020 року Артем Дмитрук покладав квіти до одеського Будинку профспілок, а на 9 травня – брав участь в автопробігу, організованому Партією Шарія на честь Дня Перемоги.
На час подій 02.05.2014 Артемові Дмитруку був 21 рік. Він закінчив юридичний коледж Національного університету “Одеська юридична академія” (“Правознавство”). Керівник спортивного клубу, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу. Багаторазовий переможець і призер турнірів із пауерліфтингу, самбо, рукопашного бою, кросфіту та панкратіону. Має титули чемпіона України.
Був членом ГО “Ілля Муромець”, співзасновником ГО “Я одесит – мені не все одно”.
2019 року обраний до Верховної Ради від партії “Слуга народу” в мажоритарному окрузі №133 (Київський район м. Одеса). Член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.
Читайте також:
“Ми захистили українську Одесу”: до чергових роковин подій 2 травня в місті відбувся Марш захисників
Нагадаємо, 2 травня 2014 року під час зіткнень між проросійськими і проукраїнськими активістами в Одесі загинули 48 людей і більше 200 постраждали.
Першими жертвами протистояння були два українські патріоти, яких розстріляли сепаратисти в районі Грецької площі (Ігор Іванов та Андрій Бірюков).
Близько 40 осіб загинули під час пожежі в Будинку профспілок на Куликовому Полі, де перебували бойовики, антимайданівці та інші прибічники російських ідей.
На боці “антимайдану” в Одесі воювало багато громадян Росії. Частина з них отримала судові вироки або за іншими рішеннями була обміняна в РФ на українських політв’язнів.
Перемога українських сил в Одесі 02.05.2014 не дозволила захопити регіон російським силам, як вони це зробили в Криму, Донецьку й Луганську.
Проросійські сили щороку традиційно вшановують своїх загиблих 2 травня на Куликовому Полі, українські сили – на Грецькій площі.
Під час відзначення роковин тих подій у 2016-му площа Куликове Поле була закрита для учасників політичних заходів, у 2017 році туди пускали через металодетектори, затримали 14 осіб. Металодетектори на площі використовували і на роковини у 2018-му. У 2019-му, коли відзначали п’яті роковини трагедії, безпеку масових заходів в Одесі забезпечували понад дві тисячі правоохоронців. У 2020 році у зв’язку з протиепідемічними заходами, пов’язаними з пандемією COVID-19, масові заходи в Одесі були заборонені, проте з певними обмеженнями відбулося покладання квітів на Куликовому полі.
Читайте також:
“2 травня – свято успішної оборони Одеси від російської агресії”, – Дикий
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!