Колабораційний суд у Криму оголосив вирок арештованому десантнику Добринському

 

Колабораційний суд в Криму оголосив вирок арештованому десантнику Євгенію Добринському – 3 роки і шість місяців позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму.

Таке рішення виніс так званий “Джанкойський районний суд” в середу, 21 квітня.

“Сьогодні відбулося засідання у справі щодо мого підзахисного Євгена Добринської, він виступив з останнім словом, вказав, що він не визнає себе винним ні в одному злочині, адекватному йому. Він вказав, що наркотики – коноплю, яку у нього знайшли під час обшуку, йому підкинули співробітники ФСБ під час обшуку. І з приводу епізоду про незаконний перетин кордону, він також вказав, що не вважає, що переходив кордон, тому Євген сказав, що його затримали незаконно. Після цього суд пішов до нарадчої кімнати, і виніс вирок – 3 роки 6 місяців колонії загального режиму, без додаткових обмежень”, – розповів адвокат Добринського Іслям Веліляєв у коментарі “Крим.Реалії”.

Захист має намір оскаржити це судове рішення.

На цей “вирок” вже є реакція українського омбудсмена Людмили Денісової.

“Засуджую дії підконтрольного окупаційній владі суду, адже кримінальна справа є сфабрикованою. Докази надані суду стороною захисту під час судових засідань свідчать про невинуватість українського військовослужбовця. Вважаю неприпустимим переслідування наших громадян за виконання конституційного обов’язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України та засуджую дії окупаційної влади, яка продовжує порушувати міжнародні договори та норми міжнародного прав”, – заявила Денісова.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини закликала також представників міжнародної спільноти продовжувати тиск на РФ, щоби зупинити незаконні переслідування і судилища над громадянами України та звільнити усіх бранців Кремля.

Додамо, що напередодні, 30 березня, в Джанкойському районному суді відбулося засідання у справі Добринського, на якому обвинувачення вимагало чотири роки в’язниці для українського військового.
Прокурор у цій справі – Володимир Шевченко, незаконно призначений наказом генпрокурора РФ у жовтні 2020 року на посаду Джанкойського міжрайонного прокурора; доти обіймав посаду в Ростовській області.

Читайте також:
“Режисери з ФСБ”: ДШВ ЗСУ заявили, що відео про затримання
десантника Добринського в Криму – постановочне

Як інформувала “Новинарня“, 30 травня 2020 року поблизу Чонгара на межі з окупованим Кримом зник із посту (за однією з версій – був викрадений росіянами)  військовослужбовець 95 одшбр ДШВ ЗСУ Євген Добринський. Його пост був розташований за 1 км від адмінкордону.

2 червня російська ФСБ підтвердила затримання українського військовослужбовця. Добринського звинуватили в “незаконному перетині кордону”.

Того ж дня пресслужба Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ заявила, що затримання солдата Євгена Добринського Росія використала у своїй пропаганді, поширивши неправдиву інформацію про інцидент.

Прикордонне управління ФСБ РФ в окупованому Криму показало відео, на якому видно затримання Добринського на перекритому залізничному мосту, а також його свідчення.
За цією версією, український солдат без зброї, напідпитку – після пиятики в сусідньому селі Сиваш – сам вийшов на міст, який мав би охороняти, розмахував до російських прикордонників руками, казав – “я прийшов з миром”, мав у кишені марихуану.

У КДШВ ЗСУ стверджують, що повідомлення, яке поширили росіяни, має інформаційно-психологічний характер і спрямоване на дискредитацію Збройних сил України. Зокрема, фейковою назвали інформацію про те, що військовослужбовець був у стані алкогольного сп’яніння та під дією наркотичних речовин сам опинився на непідконтрольній території.

Командування ДШВ зазначило, що на відео з його допитом полонений Добринський  виглядає пригніченим, промовляє заздалегідь підготовлений текст, “не виключено, що під дією спецпрепаратів”.

3 червня підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя арештував Добринського до 1 липня. Надалі термін дії запобіжного заходу продовжували.

Захист спробував оскаржити таке рішення, втім, “верховний суд” анексованого Криму 10 липня відхилив апеляційну скаргу на продовження арешту українського військового Євгена Добринського.

У секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у відповідь на інформаційний запит “Новинарні“ в серпні 2020 року повідомили, що обмін чи повернення на підконтрольну Україні територію Євгена Добринського поки що не планується.

За фактом викрадення Добринського поліція Херсонщини (Генічеський ВП) відкрила кримінальне провадження за частиною і статті 146-1 Кримінального кодексу України – “насильницьке зникнення”.

У січні 2021 року стало відомо, що в ході так званого “слідства” Добринському інкримінували ще одну статтю Кримінального кодексу Російської Федерації – “контрабанда наркотиків”.

Читайте також:
Як потрапив до Криму в полон: ФСБ оприлюднила відео із бійцем ДШВ ЗСУ Добринським

“Рожеві озера – колючі дроти”:
як десантники ЗСУ стережуть “нуль” на Кримському напрямку. ВЕЛИКИЙ РЕПОРТАЖ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна