МОЗ уточнив протипоказання для вакцинації від коронавірусу

 

Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я уточнив рекомендації щодо протипоказань для щеплення проти COVID-19.

Про це інформує пресслужба ЦГЗ.

ЦГЗ випустив збірник відповідей на найпоширеніші запитання про вакцинацію проти COVID-19. Там зокрема роз’яснили, кому протипоказано робити щеплення.

Як і раніше, вакцинуватися не можна людям, у яких:

  • наявні алергічні реакції на будь-який із компонентів вакцини;
  • була тяжка алергічна реакція на першу дозу вакцини;
  • є гарячка (температура понад 38°C).

Окрім цього, ЦГЗ уточнив, що щеплення проти коронавірусу не можна робити також людям, молодшим за зазначений в інструкції вік. Але, ймовірно, з часом отримані дані досліджень дозволять змінити ці інструкції.

Водночас тим, у кого є застуда чи нежить із температурою, меншою за 38°C, щеплення робити можна. Та зважаючи на те, що людина з ознаками застуди та підвищеною температурою може хворіти COVID-19, її не рекомендують запрошувати на вакцинацію.

Таким чином убезпечують від зараження медичних працівників і відвідувачів медзакладу.

Як писала “Новинарня“, вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого.
Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).
До “груп ризику”, які потребують вакцинації насамперед, в Україні віднесли лікарів та військових у зоні ООС.

Вакцинація відбувається в п’ять етапів. Перший передбачав імунізацію, насамперед, медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.
19 березня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна переходить до другого етапу вакцинації – розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення і вакцинації сімейних лікарів. Цей етап передбачає імунізацію медичних працівників, що не входять до першого етапу, людей віком понад 80 років і соціальних працівників.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними. Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу індійської вакцини  пацієнти мають отримати через 12 тижнів після першої.

25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac. Щеплення нею почалося 13 квітня.

Читайте також:
Степанов назвав дату прибуття до України вакцини Pfizer

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна