Рада Європейського Союзу на рівні постійних представників ухвалила рішення про запровадження обмежувальних заходів проти офіційних осіб Російської Федерації, які причетні до арешту та ув’язнення російського опозиційного політика Олексія Навального та до репресій проти його прихильників.
Про це йдеться на сайті офіційного журналу ЄС у вівторок, 2 березня.
“Рада ЄС вирішила сьогодні застосувати обмежувальні заходи проти чотирьох осіб РФ, які несуть відповідальність за серйозні порушення прав людини, включаючи свавільні арешти та затримання, а також поширені та системні репресії проти свободи мирних зібрань та асоціацій, а також (утиски) думок та висловлювань у Росії”, – йдеться у повідомленні.
До санкційного переліку включені голова СКР Олександр Бастрикін, генеральний прокурор РФ Ігор Краснов, командувач військами російської гвардії Віктор Золотов, директор ФСІН Олександр Калашніков.
Санкції на цих осіб поширені внаслідок їх ролі у свавільному арешті, засудженні та ув’язненні Олексія Навального, а також у застосуванні репресій проти учасників мирних протестів у зв’язку із протиправними діями проти опозиційного політика.
“Вперше ЄС застосовує санкції у рамках нового Глобального режиму санкцій ЄС, який був запроваджений 7 грудня 2020 року. Цей санкційний режим надає ЄС можливість притягувати до відповідальності тих, хто несе відповідальність за такі дії, як геноцид, злочини проти людства та інші серйозні порушення прав людини, або за такі злочини, як тортури, обертання в рабство, позасудові вбивства 2020, свавільні арешти або затримання”, – йдеться у повідомленні.
Обмежувальні заходи набувають чинності відсьогодні, за результатами обговорення на засіданні Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 22 лютого 2021 року.
Вони включають заборону на подорожі та заморожування активів. На додаток, особам та установам в ЄС заборонено, прямо або опосередковано, надавати будь-які фінансові фонди персонам, що містяться у переліку.
Як відомо, опозиційний діяч Олексій Навальний 17 січня повернувся до Москви з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння співробітниками ФСБ влітку 2020 року.
Його літак повинен був приземлитися в аеропорту “Внуково”, але був перенаправлений в “Шереметьєво”. Відразу ж на прикордонному контролі в аеропорту його затримали співробітники поліції, по тому – заарештували.
Уже після потрапляння за ґрати на каналі Навального було оприлюднено великий фільм-розслідування щодо корупційних діянь президента Росії Володимира Путіна та будівництва його палацу на чорноморському узбережжі Краснодарського краю.
2 лютого Московський суд відправив Навального до в’язниці у справі “Ів Роше”. Суд задовольнив клопотання Федеральної служби виконання покарань РФ, яка вимагала замінити Навальному умовне покарання у справі “Ів Роше” на реальне.
Навальний відбуватиме в колонії загального режиму три з половиною роки позбавлення волі з вирахуванням терміну, проведеного під домашнім арештом (близько 10 місяців).
Читайте також:
Україна позивається проти Росії в ЄСПЛ через політичні вбивства
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!