Справу “луцького терориста” Кривоша направили до суду

 

Справу “луцького терориста” Максима Кривоша, який 21 липня 2020 року взяв у заручники пасажирів автобуса, направили до суду.

Як інформує офіс генпрокурора в середу, 17 лютого, досудове розслідування здійснювало управління СБУ у Волинській області.

Кривоша звинувачують в захопленні та триманні заручників з метою спонукання службових осіб органів державної влади до вчинення певних дій, вчиненні терористичного акту та завідомо неправдивого повідомлення про підготовку вибуху, незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими пристроями тощо.

Як писала “Новинарня“, чоловік, який назвався “Максимом Плохим” (справжнє ім’я – Максим Кривош), уранці 21 липня 2020 року в центрі захопив рейсовий автобус Берестечко-Красилівка із заручниками. Він був озброєний, відкривав вогонь у бік правоохоронців.

Терорист із ознаками неадекватності, який заявляв, що виступає проти “системи”, висунув низку вимог: щоб олігархи розмістили відеозвернення про те, що є “терористами в законі”, щоб президент Зеленський поширив фільм у соцмережі “Земляни” 2005 року, апелював до судів, Вищої ради правосуддя, генпрокурора, глав церков тощо.

При цьому зловмисник заявляв, що вибухівка є не лише в автобусі, а й попередньо закладена “в інших місцях”, погрожував її підірвати дистанційно і вимагав розмови з журналістами. Зокрема, він говорив по телефону з журналістом Юрієм Бутусовим та представниками кількох телеканалів. Телефонні номери на вимогу терориста “роздобували” рідні утримуваних ним людей.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прибув до Луцька для особистої координації дій підрозділів МВС в умовах надзвичайної події.

Терорист час від часу відкривав вогонь і поцілив у вікно Головного управління Нацполіції в Луцьку, де вже після того проводив нараду Аваков.
Також Кривош кілька разів вистрілив по безпілотнику, що використовували співробітники СБУ для спостереження. Потім він викинув із салону предмет, що вибухнув.

Згодом поліцейським вдалося передати упаковки води заручникам, які на той час понад десять годин перебували у захопленому автобусі.
Воду заніс заступник голови Нацполіції Євген Коваль. Кривош вистрілив поруч із ним.

Президент Володимир Зеленський виконав вимогу терориста і розмістив у фейсбуці заклик “дивитися фільм “Земляни” 2005 року.

Паралельно з цим Кривош відпустив з автобуса трьох заручників, серед яких дитина й вагітна жінка.

Після пів на десяту терорист вийшов з автобуса. До нього підійшли троє правоохоронців і затримали. Надалі з автобуса почали виводити заручників. Тобто штурму захопленого автобуса не було.
Через три хвилини під’їхав БТР, вибухнула світло-шумова граната, з БТРа зістрибнули екіпіровані спецназівці, однак це відбувалося вже після затримання Кривоша.

На брифінгу в Луцьку заступник керівника офісу президента Кирило Тимошенко, відповідальний за роботу з медіа, розповів, що заручників звільнили завдяки розмові із терористом президента Зеленського.

Міністр Аваков заявив, що в терориста були спільники, їх затримали (один із них у Харкові, в того чоловіка теж вилучили зброю під час обшуку).

Згодом Зеленський видалив із фейсбук-сторінки відео про фільм “Земляни”.

Подія в Луцьку стала помітною новиною як у російських, так і для світових ЗМІ.

Читайте також:
Ймовірного спільника “луцького терориста” Кривоша відпустили під заставу

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна