Катастрофа Ан-26: апеляційний суд не пом’якшив міри запобіжних заходів для підозрюваних офіцерів

 

Керівника польотами Олександра Жука та екскомандира військової частини В’ячеслава Глазунова, підозрюваних у порушенні правил польотів та експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу літака Ан-26Ш у місті Чугуєві Харківської області суд залишив під вартою.

Таке рішення ухвалив на засіданні в четвер, 21 січня, Київський апеляційний суд.

“За результатом апеляційного розгляду ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 22 грудня 2020 року залишено без змін, апеляційні скарги сторони захисту – без задоволення”, – йдеться в пресрелізі суду.

Офіцери перебуватимуть під вартою до 13 лютого 2021 року включно.

Суд також нагадав, що Глазунов підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 416 (“Порушення правил польотів або підготовки до них”), ч. 3 ст. 425 (“Недбале ставлення до військової служби”) Кримінального кодексу України, а Жук – у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 416 (“Порушення правил польотів або підготовки до них”) Кримінального кодексу України.

Читайте також:
Підозри за катастрофу Ан-26: генерал Кривонос підтримав командувача ПС Дроздова

“Вішають ярлики”: командувач ПС прокоментував підозру у справі про авіакатастрофу під Чугуєвом

Як інформувала “Новинарня“, ввечері 25 вересня 2020 року, близько 20:45, при виконанні планового навчального польоту  біля міста Чугуїв під час заходу на посадку сталася катастрофа літака Ан-26Ш зі складу навчальної авіаційної бригади Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба. На борту перебували сім членів екіпажу, включно з офіцерами, та 20 курсантів ХНУПС.

Літак розбився поруч з автодорогою та загорівся, 26 людей загинули.

При цьому двоє курсантів встигли вибратися з палаючого літака. Одного з них – В’ячеслава Золочевського – у стані середньої тяжкості доправили у Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (Харків). Загрози його життю немає, він одужує.

Другого курсанта, який отримав опіки близько 90% поверхні тіла, намагалися врятувати медики опікового центру Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги. Проте вранці 26 вересня він помер.

Державну комісію з розслідування причин катастрофи очолив віцепрем’єр-міністр Олег Уруський, заступник голови – міністр оборони Андрій Таран.

За фактом падіння літака ДБР розпочало кримінальне провадження про порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу й тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

18 грудня 2020 року Державне бюро розслідувань вручило підозри у справі про катастрофу Ан-26. Командувачу Повітряних сил ЗСУ Дроздову оголосили підозру у службовому недбальстві. Колишньому командиру військової частини А-4104 полковнику В’ячеславу Глазунову та керівнику польотів військової частини підполковнику Олександру Жуку – у порушенні правил польотів.

Читайте також:
Укроборонпром і НАБУ спільно протидіятимуть корупції в оборонній сфері

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна