Голову КСУ Тупицького не пустили на роботу в суд

 

Співробітники Управління державної охорони, підпорядкованого президентові Володимиру Зеленському, вранці  у вівторок, 19 січня, відмовилися пустити главу Конституційного суду України Олександра Тупицького на роботу.

Про це повідомила пресслужба КСУ.

Сам Тупицький назвав цю ситуацію “черговою спробою протиправного втручання” в діяльність голови КСУ, “перешкоджанням виконанню ним своїх службових обов’язків, спрямованим на блокування роботи Конституційного Суду України загалом”.

“Указом президента України Олександр Тупицький відсторонений від посади судді Конституційного Суду України, керівництво як глава суду він повинен виконувати, адже на це його уповноважили судді Конституційного Суду України. Нездійснення адміністративних функцій глави Суду призведе до дестабілізації роботи всієї інституції”, – йдеться в повідомленні.

30 грудня 2020 року співробітники УДО також намагалися не пустити Тупицького у приміщення суду, вказівку дав особисто начальник Управління державної охорони Сергій Рудь.

Тоді керівник Секретаріату КСУ замовив для Олександра Тупицького перепустку як для відвідувача, і йому врешті вдалося потрапити на робоче місце.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року президент підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.

Таке рішення начебто обґрунтоване 154 статтею Кримінально-процесуального кодексу про відсторонення з посади особи, яку підозрюють у злочині. Там є пункт, який дозволяє президенту за клопотанням прокурорів відсторонювати тих осіб, яких він призначає за Конституцією.

Водночас у КС зазначили, що рішення про звільнення судді з посади ухвалюється виключно Конституційним Судом на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього.

Клопотання про відсторонення Тупицького офіс генпрокурора відправив президентові напередодні, 28 грудня.

За словами представника президента України в КСУ Федора Веніславського,  на переконання фахівців у галузі конституційного права, “ні Конституція України, ні закон України про Конституційний Суд не визначають особливої процедури такої процесуальної дії, якою є відсторонення судді КСУ від виконання посадових обов’язків”.

Раніше голові КСУ Олександрові Тупицькому повідомили про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

Читайте також:
Пресцентр Конституційного Суду підтвердив, що Тупицький відпочиває в ОАЕ

Відсторонення Тупицького: судді КСУ ухвалили заяву щодо указу Зеленського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна