Азербайджан запустив газопровід до Європи в обхід Росії

 

У вівторок, 17 листопада, запрацював трансадріатичний газопровід, головними акціонерами якого є SOCAR, Snam та ВР.

Про це повідомила пресслужба консорціуму TAP AG.

Консорціум заявив про початок комерційної експлуатації трубопроводу.

Трансадріатичний трубопровід будувався 4,5 роки. TAP – це газотранспортна система довжиною 878 км. Її прокладали через територію Греції (550 км), Албанії (215км), по дну Адріатичного моря (105км) з виходом на узбережжя Італії (8 км).

По трубопроводу у Європу постачатимуть природний газ з родовища Шах Деніз II у Каспійському морі.

Вартість прокладання трубопроводу склала п’ять млрд доларів, він має щороку постачати десять млрд кубометрів газу, але згодом його пропускну здатність можна буде підвищити до 20 млрд кубометрів.

Трансадріатичний трубопровід – складова “Південного газового коридору”, який є частиною політики Євросоюзу з енергетичної безпеки. Завдяки реалізації проектів із цього “коридору” ЄС хоче диверсифікувати поставки газу, тобто знизити залежність від “Газпрому” і зменшити роль Росії як монополіста на ринку.

“Південний газовий коридор – новаторський постачальник природного газу з Азербайджану до Європи та одна з найсучасніших та найнадійніших систем транспортування енергії. Як ключова складова Південного газового коридору довжиною 3500 км, TAP поєднує стратегічні та ринкові особливості конкуренції. Це гарантує, що Європа може отримувати поставки з іншого джерела, одночасно підтримуючи ключові цілі ЄС щодо досягнення інтегрованого енергетичного ринку та стійкого, безпечного та диверсифікованого енергетичного комплексу, сприяючи наявним потокам переходити до чистої енергії”, – заявив голова ради директорів проєкту Мурад Гейрадов.

Нагадаємо, нещодавно Польща оштрафувала “Газпром” на майже €50 млн за “Північний потік-2”.

Читайте також:
Газпром збільшив транзит газу територією України до контрактного максимуму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна