З 1 січня у ЗСУ стартує переатестація сержантів: як це працюватиме

 

З 1 січня 2021 року в Збройних силах стартує переатестація військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу відповідно до нового переліку звань.

Про зміни, які чекають українське військо, в четвер, 5 листопада, розповів під час брифінгу головний старшина ЗСУ – начальник Управління по роботі з сержантським складом старший прапорщик Олександр Косинський.

З його слів, лише п’ять військових звань сержантського і старшинського складу підпадають під переатестацію.

Так, переатестовуватимуть тільки тих військовослужбовців, чиї звання змінюють назву.

“Наприклад, є звання “старший сержант” і у новій колонці звань – та ж назва “старший сержант”. Військового з таким званням не треба переатестовувати.

Звання “рекрут” нижче за звання солдата і призначене виключно для громадян, які прийдуть на військову службу за контрактом – на час проходження ними курсу базової загальновійськової підготовки і випробувальний період. Отже, переатестовувати у звання “рекрут” нині нікого.

Змінюватимуть тільки звання:

  • “старшина” – на “головний сержант”;
  • “прапорщик” – на “штаб-сержант”;
  • “старший прапорщик” – на “майстер-сержант”;
  • “мічман” – на “штаб-старшина”;
  • “старший мічман” – на “майстер-старшина”.

“Всі, кому присвоєні згадані п’ять військових звань, повинні будуть переатестовуватись, щоб отримати нові звання, – цитує головного старшину ЗСУ Косинського видання “Армія.Інформ”.

Олександр Косинський. Фото: Армія.Інформ

За його словами, військовослужбовців, які на час переатестації обійматимуть штатні посади вищого сержантського складу переатестують у ці військові звання відповідно до їхніх штатно-посадових категорій, так би мовити, “один до одного”.

Тобто, без врахування, в якому званні ці військовослужбовці фактично перебуватимуть на момент переатестації.

Йдеться про посади, які передбачають штатно-посадові категорії “майстер-сержант”, “майстер-старшина”, “старший майстер-сержант”, “старший майстер-старшина”, “головний майстер-сержант”, “головний майстер-старшина”.

“Слід врахувати, що звання “старший майстер-сержант”, “головний майстер-сержант” – додаткові військові звання. Тобто, вищі на два ступені, ніж найвище звання сержантського складу “старший прапорщик” у попередній колонці звань. Те ж і для корабельних військових звань. Якщо, для прикладу, в бригаді наразі є головний старшина бригади, який перебуває у званні “прапорщик”, то, попри зазначене, йому присвоять одразу звання “майстер-сержант”. Тобто, на рівні посад вищого сержантського і старшинського складу ми під час переатестації сформуємо “вершину кадрової піраміди” сержантського корпусу”, – додав Косинський.

Він також зауважив, що нові військові звання введуть у штати військових організаційних структур до кінця 2020-го, а переатестація розпочнеться з 1 січня 2021 року.
Проте це не стосуватиметься військових частин та підрозділів, що виконують завдання за призначенням у визначених районах. У них переатестацію проводитимуть після завершення виконання завдань і повернення особового складу до пунктів постійної дислокації.

Читайте також:
Сержантська реформа на прикладі Сил спецоперацій: “мама-тато” для солдата за прикладом НАТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна