Окупанти встановили 23 протитанкові міни впоперек рульової доріжки ДАП, – СЦКК

 

Російські гібридні війська встановили 23 протитанкові міни поперек рульової доріжки на території зруйнованого міжнародного аеропорту “Донецьк”.

Як повідомили в українській стороні Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін в п’ятницю, 4 вересня, такі дії є порушенням повного та всеосяжного припинення вогню.

“У ході виконання спостережного польоту БПЛА СММ на непідконтрольній урядові України території було вкотре виявлено 23 протитанкові міни, які встановлені поперек рульової доріжки на території зруйнованого міжнародного аеропорту “Донецьк”, – інформують в СЦКК з посиланням на дані звіту ОБСЄ.

Зазначається, що також виявлено наявність вантажівки військового типу в полі на відстані близько двох з половиною кілометрів на північний захід від населеного пункту Астахове Луганської області поблизу кордону з Російською Федерацією, де немає прикордонно-пропускних споруд.

“Вище викладені випадки підтверджують факти порушень Мінських домовленостей та досягнутих 22.07.2020 заходів з посилення режиму припинення вогню з боку незаконно збройних формувань ОРДЛО”, – наголошують в УС СЦКК.

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Водночас опозиція виступила з критикою такої демілітаризації.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року. Воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне облаштування позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Протягом серпня, у час дії “перемир’я”, командування відзначило відсутність бойових втрат (загиблих) з боку українських військ.

Протягом “перемир’я” штаб ООС неодноразово фіксував інженерне облаштування позицій противника (копання окопів) у бік фронту.

Читайте також:
Протягом доби на Донбасі – жодного порушення “режиму тиші”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна