У районі проведення операції Об’єднаних сил, під Новогнатівкою Донецької області, 28 липня загинув український військовий Артур Бахнар. Ця втрата українського війська є небойовою.
Цю інформацію в коментарі “Новинарні” в четвер, 30 липня, підтвердив начальник пресслужби Об’єднаних сил Ігор Парубський.
“Від початку повного та всеосяжного припинення вогню [бойові] втрати серед українських військових відсутні – немає ні поранених, ні загиблих. Внаслідок ворожих обстрілів ніхто не загинув”, – сказав “Новинарні” речник Об’єднаних сил.
За його словами, загибель військового під Новогнатівкою – небойова втрата.
“Наразі з’ясовуються всі обставини та причини смерті військовослужбовця. Працюють військові медики, працює військова служба правопорядку, чекаємо офіційних результатів”, – додав офіцер.
За інформацією волонтера, керівника благодійної організації “Фонд “Мир і Ко” Мирослава Гая, причиною смерті Бахнаря став набряк головного мозку.
“Ця втрата небойова. Я бачив довідку з лікарні, не викладаю її з етичних причин, бо там особисті дані бійця. Причина смерті: набряк головного мозку невстановленої етіології. Травм голови немає”, – написав Гай у фейсбуці 30 липня.
Інформацію про смерть Бахнаря як про нібито бойову втрату, що сталася вже після встановлення “режиму тиші” 27 липня, поширили в соцмережі кілька волонтерів і блогерів. Вони закидали військовому та політичному керівництву недієвість “перемир’я”.
“Бахнар Артур Вікторович. Загинув 28.07.2020 в районі Новогнатівки. 1983 року народження. Вчора привезли в Енергодар. Без батька лишилась маленька донька… Мовчить міська влада, влада області та країни. Тепер як в Мордорі, хоронять таємно. Втрат нема, а якщо будуть – небойові, нещасні випадки, необережне поводження зі зброєю, а наших бійців будуть привозити та хоронити вночі, з табличкою “невідомий”, сім’ям будуть давати гроші за мовчання та погрози, щоб тільки догодити ворогові”, – писала у фейсбуці волонтерка Вікторія Мірошніченко.
Її допис підхопили інші користувачі соцмереж.
Менеджер фонду допомоги армії “Повернись живим” Андрій Римарук натомість також наголошує, що смерть Бахнаря – небойова.
“Мережею почала ширитись чергова порція лайна, мовляв, знову всі пі***аси замовчують смерть бійця під Старогнатівкою. Насправді бійців двоє, і втрата ця небойова… Причина смерті – це окрема тема. Подібних випадків нажаль вдосталь, наразі проводиться слідство. Навіщо так паскудно псувати імідж ЗСУ, потикати генералам і бойовим командирам? Навіщо пускати таку дезінформацію і створювати чергову хвилю ненависті одне до одного?” – написав Римарук, додавши, що цю втрату використовують у соцмережах в політичних інтересах.
Читайте також:
Генштаб назвав кількість небойових втрат ЗСУ на фронті
“Працюємо, як працювали”. На Донбасі почалося і фактично закінчилося чергове перемир’я. НАШ РЕПОРТАЖ
Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Водночас опозиція виступила з еритикою такої демілітаризації.
“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.
Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.
“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне обладнання позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.
Водночас у бойових підрозділах спростовують інформацію про те, що їх нібито “роззброїли”, забрали кулемети, ПТРК тощо. Також спростовуються заяви про заборону вести вогонь у відповідь на важкі обстріли й ворожий наступ.
Уже в першу добу “перемир’я” ворог, за даними штабу ОС, вчинив три обстріли позицій Збройних сил України, 28-29 липня – по одному провокаційному обстрілу.
Читайте також:
Провокація під Новомихайлівкою: росіяни замінували українську територію мінами ПОМ-2, що самоліквідовуються
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!