Справа Семочка: суд відпустив Порошенка без жодних зобов’язань

 

Печерський районний суд Києва залишив без розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу п’ятому президенту України Петру Порошенку у справі про призначення Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки.

Відповідне рішення оголосив слідчий суддя у Печерського райсуду Сергій Вовк під час засідання суду в середу, 8 липня.

Раніше прокуратура просила обрати для Порошенка особисте зобов’язання, тобто обмежити його в пересуванні та зобов’язати з’являтись за викликами.

Суддя оголосив лише коротке рішення, в якому не зазначена мотивація.

Під час засідання 8 липня прокуратура визнала, що обирати запобіжний захід експрезидентові вже неможливо.

На засіданні 8 липня суд допитав двох свідків – понятих, які були присутні під час вручення підозри Порошенкові. Захист підозрюваного наполягає, що цього так і не відбулось.

Прокуратура каже, що колишній очільник держави відмовився від отримання документів, інформує “Українська правда”.

Один зі свідків сказав, що Порошенко підозру не взяв, але і не відмовився. Водночас, другий понятий зазначив, що експрезидент хотів взяти підозру, але зрештою відмовився нібито через відсутність необхідних документів.

У суді захист також звернув увагу на низку незначних помилок у документах прокуратури, які, на думку адвокатів, нібито у сукупності свідчать про фальсифікацію.

Також захист хотів допитати слідчого Державного бюро розслідувань стосовно тиску керівництва органу на своїх підлеглих. Адвокати стверджували, що слідчий був готовий свідчити.

Раніше цього дня стало відомо, що суд продовжив слідство у справі Порошенка до 10 жовтня.

Як інформувала “Новинарня“, 10 червня Петрові Порошенку вручили підозру в Державному бюро розслідувань у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли експрезидент прийшов на допит у ДБР.
Вручити підозру хотів представник офісу генпрокурора, який не представився.
Порошенко та його захисники називають такі діями незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру народному депутату має генеральний прокурор.

Глава ОГП Ірина Венедіктова переконує, що генпрокурор має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.
30 червня вона опублікувала спеціальне відео, щоб довести правильність підозри Порошенку.

18 червня Печерський райсуд Києва почав розгляд щодо запобіжного заходу для Петра Порошенка в цій справі, однак переніс засідання на 1 липня (через смерть та похорон батька Порошенка), згодом – на 8-ме.

Слідство підозрює, що у 2018 році, будучи президентом, Порошенко “шляхом видання явно злочинного наказу схилив” військову посадову особу – голову СЗР Єгора Божка – “до перевищення ним влади і службових повноважень”, тобто до призначення Семочка.

Початково офіс генерального прокурора України подавав до Печерського районного суду Києва клопотання щодо застосування до Петра Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 10 млн грн. Потім пропозицію запобіжного заходу змінили на особисте зобов’язання.

Читайте також:
Під Печерським судом мітингували на підтримку Порошенка. ФОТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна