В уряді хочуть запустити накопичувальну пенсійну систему з 2021 року

 

У Міністерстві соціальної політики розробили законопроєкт про впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи.

Про це в середу, 20 травня, повідомляє “Інтерфакс-України”.

Реформа стосуватиметься окремих категорій працівників віком до 35 років, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення, й оцінює обсяг накопичень за нею у 15,6 млрд грн у перші п’ять років від більше, ніж 135 тисяч осіб.

“Джерелом фінансування пенсійних виплат із солідарної системи (до повного переходу на виплати за НППС) і формування пенсійних активів у НППС будуть страхові внески, які сплачуватимуть роботодавці за рахунок підвищеної ставки ЄСВ на заміну механізму відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій”, – ідеться в пояснювальній записці на сайті міністерства.

Законопроєкт передбачає три професійних пенсійних програми, зокрема:

  • програма №1 дає право на отримання пенсійних виплат після 50 років і роботі на шкідливих професіях (так званий список №1) від 10 років у чоловіків і від 7,5 років у жінок. Роботодавцям доведеться додатково до 22% ЄСВ платити ще 15%, у програмі №2 – 7%, в програмі №3 – від 3% за погодженням із працівниками;
  • програма №2 – після 55 років і роботі за списком №2 від 12,5 років у чоловіків і від 10 років у жінок.
  • програма №3 дає можливість добровільно вступити до НППС на умовах, визначених у колективних договорах і на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

Згідно із законопроєктом, страхові внески, які надійдуть за учасників НППС, Пенсійний фонд України скеровуватиме до недержавних пенсійних фондів і страхових компаній (СК), авторизованих Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

Учасники системи зможуть самостійно вже з жовтня 2020  року обирати НПФ і СК (принцип “пенсійні кошти ходять за учасником”), однак якщо вони протягом трьох місяців не зробили вибору, то НПФ буде визначено автоматично за порядком Пенсійного фонду України.

Мінсоцполітики зазначає, що плюсом переходу до фондованої системи пенсійного забезпечення, де майбутні пенсійні виплати працівникам буде забезпечено пенсійними активами, є відділення таких активів від діяльності підприємств, а також можливість успадкування таких коштів.

Читайте також:
У Мінсоцполітики представили стратегію зростання пенсій

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна