“Мрія” доставила в Україну з Китаю понад 100 тонн медвантажу, який закупив “Нафтогаз”. ВІДЕО

 

В Україну прибув гуманітарний вантаж із Китаю, закуплений групою “Нафтогаз”. Його доставив літак Ан-225 “Мрія”, який удень 6 травня приземлився в аеропорту “Антонов” у Гостомелі під Києвом.

Приземлення літака транслювала пресслужба НАК “Нафтогаз України”.

“Мрія” доставила в Україну захисні засоби та медичне обладнання загальною вагою 111,5 тонн.

У “Нафтогазі” анонсували, що на борту літака буде 500 тисяч захисних костюмів, 700 моніторів пацієнта, 50 мобільних цифрових рентген-апаратів та 50 портативних УЗД-пристроїв.

“Засоби захисту та медичне обладнання “Нафтогаз” придбав для передачі медзакладам України“, – зазначили в держкомпанії.

Президент Володимир Зеленський цього разу “Мрію” не зустрічав.

Натомість літак “приймали” голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, заступник керівника офісу президента Юлія Соколовська, заступники міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова та Віктор Ляшко, заступник директора авіакомпанії “Авіалінії “Антонова” Віталій Шость.

Як інформувала “Новинарня“,  23 квітня в Україну прибув транспортний літак Ан-225 “Мрія” з медичним вантажем вагою 103 тонни. Це був перший “медичний” рейс “Мрії” з Китаю в Україну.

В ДП “Антонов” заявили, що “Мрія” вийшла на рекорд, перевізши такий об’єм вантажу до Києва.

Навколо цього рейсу спалахнув медійний скандал, адже з’ясувалося, що захисні засоби із вантажу “Мрії”, яку зустрічав президент Володимир Зеленський, взялася продавати компанія “Епіцентр” – відповідні листи-пропозиції розсилав її керівник, нардеп Олександр Герега. Пізніше з’ясувалося, що перший рейс “Мрії” оплатила не держава, а фірма “Епіцентр”, і в доставленому вантажі частина засобів були придбані державою Україна, а решта – приватниками.
“Епіцентр” заявив, що безкоштовно передасть до лікарень частину вантажу “Мрії”.

Літак “Мрія” став шостим літаком авіатранспортного підрозділу ДП “Антонов” – авіакомпанії “Авіалінії Антонова”, які задіяні в перевезенні життєво важливих вантажів для боротьби з COVID-19.

Частину цих рейсів п’ять літаків Ан-124-100 “Руслан” виконують за програмою стратегічних вантажних авіаперевезень SALIS (Strategic Airlift Interim Solution) в інтересах НАТО та ЄС.

Починаючи з кінця березня, станом на 14 квітня авіакомпанія “Авіалінії Антонова” загалом перевезла понад 1,4 тис. тонн вантажів з Китаю до країн Європи, Америки та Близького Сходу.

Читайте також:
Рекордний вантаж: українська “Мрія” приземлилася у Варшаві з 7 млн масок. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]