Василь Геранін, якого ідентифікувала СБУ як полковника ГРУ збройних сил РФ і який фігурував у опублікованих спецслужбою аудіозаписах щодо катастрофи лайнера MH17, керував штурмом української військової частини в Бахчисараї в березні 2014 року.
Про це журналістам розповів у понеділок, 9 березня, український військовий Сергій Гундер, який у 2014 році був начальником штабу зазначеної військової частини, повідомляє “Радіо Свобода”.
“Приїхав до частини на мікроавтобусі і запропонував нам пустити його на територію. Ясно, що йому було відмовлено. Я пам’ятаю, що він по радіостанції дав команду. Відразу ж вийшли озброєні люди в масках. Хтось був у камуфляжному одязі, хтось в громадянському. У цей момент сталася стрілянина, коли люди почали чинити опір з мого боку. Почалася стрілянина під ноги людям, в повітря. Безпосередньо керував. Він же команди і віддавав своїм людям”, – розповів офіцер ВМС України Сергій Гундер.
Також, як повідомив військовий, разом з Гераніним у захопленні військової частини брав участь колишній командир бойовиків на Донбасі Ігор Безлер.
Ще в день падіння “Боїнга” MH17 17 липня 2014 року СБУ опублікувала аудіозаписи переговорів бойовиків, що стосувалися катастрофи. На одному з цих записів, фігурують Василь Геранін та Ігор Безлер.
Зокрема, за версією СБУ, в опублікованих переговорах можна почути, як Ігор Безлер звітує перед Гераніним про збиття літака.
Судячи з аудіозапису, розмова відбулась через півгодини після падіння лайнера. За даними Служби безпеки України, полковник ГРУ Василь Геранін на той момент був куратором ватажка горлівських бойовиків Ігоря Безлера.
Читайте також:
Суд у справі MH17: родичі понад 80 загиблих у катастрофі вимагатимуть компенсації
Справа MH17: що очікувати від першого суду про збитий Боїнг
Як писала “Новинарня“, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс MH17 Амстердам – Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік від Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули.
Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з контрольованої сепаратистами території ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.
19 червня 2019 року Об’єднана слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака. Це – Сергій Дубинський (“Хмурий”), Ігор Гіркін (“Стрелок”), Олег Пулатов (“Гюрза”), Леонід Харченко (“Кріт”).
Також підозрюваним визнали колишнього бойовика “ДНР” Володимира Цемаха, затриманого СБУ в ОРДЛО і відданого в Росію в рамках обміну полоненими.
Судовий процес у цій справі почався в понеділок, 9 березня 2020 року, в Окружному суді Гааги в юридичному комплексі, розташованому неподалік аеропорту “Схіпхол”.
На початку першого засідання в судовій залі присутня частина родичів загиблих, преса, сторона обвинувачення, а також адвокати одного з підозрюваних – підполковника ГРУ РФ Олега Пулатова. Підозрювані на суд не прибули.
Піт Плюг, глава Фонду катастрофи MH17, яка об’єднує родини жертв трагедії, вважає, що судові слухання можуть розтягнутися на 4-5 років, а з урахуванням розгляду апеляцій – на 7 років.
Читайте також:
Справі MH17: міжнародну слідчу групу від України очолив заступник генпрокурора Мамедов
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!