МОЗ України: в 16 підозрюваних зразках коронавірусу не виявлено

 

Станом на ранок 7 березня майже у перевірених зразках, що досліджуються у вірусологічній лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України, коронавірусу не виявлено.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

“У вірусологічній референс-лабораторії ЦГЗ станом на 7 березня знаходяться на дослідженні 20 зразків матеріалів, в т. ч. 6 відібраних від осіб із підозрою на Covid-19 та 14 – від контактних. Серед них дослідження 16 зразків закінчено, позитивних на Covid-19 не виявлено. Дослідження 4 зразків від контактних осіб тривають”, – сказано в повідомленні.

Читайте також:
Депутат від ОПЗЖ зустрічався з французьким депутатом, що захворів на коронавірус

На лайнері Grand Princess у США коронавірус виявили в 21 особи. На борту – 49 українців

Як інформувала “Новинарня“, в Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.
Уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19. Натомість захворіли ще двоє українських членів команди лайнера.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на день 7 березня у світі зафіксовано понад 102,4 тисячі випадків зараження коронавірусом. 3491 особа померла від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – 57444 людей.
Найбільше інфікованих у Китаї – 80651 (померли – 3070), Південній Кореї – 7041 (44 померлих), Ірані – 4747 (124 померлих) та Італії – 4636 (197 померлих).

Загалом на території Європи в 41 країні зареєстровано 7277 випадків захворювання COVID-19  (Італія – 4636, Німеччина – 639, Франція – 613, Іспанія – 374, Швейцарія – 180, Велика Британія – 167, Нідерланди – 128,     Норвегія – 113, Швеція – 101, Австрія – 47, Греція – 32, Ісландія – 26, Сан-Марино – 24, Данія – 23, Ізраїль – 19, Фінляндія – 19, Ірландія – 13, Португалія – 13, Чехія – 12, Хорватія – 11, Естонія – 10, Азербайджан – 9, Грузія – 9, Словенія – 9, Бельгія – 8, Румунія – 7, Білорусь – 6, Польща – 5, Росія – 4, Угорщина – 4, Північна Македонія – 3, Боснія та Герцеговина – 2, Андорра, Вірменія, Латвія, Литва, Люксембург, Монако, Сербія, Словаччина, Україна – по 1) та 215 летальних випадків.

Нагадаємо, вранці 20 лютого літак із громадянами України та інших країн, евакуйованими з китайського Уханя, приземлився у аеропорту “Бориспіль” на дозаправку. З Києва він вирушив у Харків.

Усі ці люди не були хворими на коронавірус і не мали жодних симптомів вірусного захворювання. Їх було вирішено доправити на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” в Полтавській області. Там вони протягом 14 днів перебуватили в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки.

Місцеві мешканці організовували протести проти розміщення евакуйованих з Уханя в Нових Санжарах. Зокрема, протестувальники перекривали міст через річку Ворскла, а коли автобуси з евакуйованими співвітчизниками все ж проїхали, закидали їх камінням.

5 березня у Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус. Людей зустрічали президент Володимир Зеленський, секретар РНБО Олексій Данілов, глава МВС Арсен Аваков та головний санлікар України Віктор Ляшко.

Поліція відзвітувала про затримання 24 осіб. Згодом 23 особи відпустили (крім чоловіка, який наїхав автівкою на правоохоронців).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. Він залишається єдиним інфікованим в Україні.

Читайте також:
Поширення коронавірусу сталося внаслідок витоку з лабораторії в Ухані, – Данілов

Як протидіяти коронавірусу в Україні: поради від Уляни Супрун

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна