На лайнері Grand Princess у США коронавірус виявили в 21 особи. На борту – 49 українців

 

На круїзному лайнері Grand Princess, який належить американській компанії Princess Cruises і зараз стоїть біля узбережжя Каліфорнії, виявлено 21 особу з коронавірусом.

Про це 6 березня заявив віцепрезидент США Майк Пенс, передає CNN.

“Двадцять одна людина на борту круїзного лайнера Grand Princess дала позитивний результат на коронавірус”, – сказав Пенс.

Загалом на лайнері, який ізолювали біля берегів Каліфорнії для перевірки, перебувають понад 3500 осіб із 54 країни — 2422 туристи і 1111 членів екіпажу.

Серед них – 49 українців, повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

“Компетентними органами штату Каліфорнія було прийнято рішення щодо перевірки пасажирів лайнера на наявність ознак коронавірусної пневмонії через перший летальний випадок у штаті Каліфорнія, оскільки померла особа (71-річний чоловік – “Н”) відпочивала у лютому на цьому судні. Враховуючи зазначене, місцевою владою було прийнято рішення щодо тимчасової заборони на вхід до гавані Сан-Франциско вказаного судна та гелікоптерами берегової охорони США на борт було доставлено тести на COVID-19 з метою перевірки усіх пасажирів, хто потенційно міг контактувати з померлим в Каліфорнії чоловіком, а також тієї категорії осіб, які мають перші ознаки респіраторної інфекції”, – розповів Погорельцев журналістам.

За його словами, залежно від результатів тестів буде ухвалено рішення щодо карантинування частини пасажирів або всіх осіб, які перебувають на судні.

За даними зі США, на судні наразі протестували 46 осіб. Із 21 людини з позитивним результатом 19 — члени екіпажу корабля, двоє — пасажири.

Наразі генеральне консульство України в Сан-Франциско з’ясовує інформацію, чи є серед інфікованих осіб громадян України.

Читайте також:
Депутат від ОПЗЖ зустрічався з французьким депутатом, що захворів на коронавірус

Як інформувала “Новинарня“, в Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.
Уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19. Натомість захворіли ще двоє українських членів команди лайнера.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на день 7 березня у світі зафіксовано понад 102,4 тисячі випадків зараження коронавірусом. 3491 особа померла від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – 57444 людей.
Найбільше інфікованих у Китаї – 80651 (померли – 3070), Південній Кореї – 7041 (44 померлих), Ірані – 4747 (124 померлих) та Італії – 4636 (197 померлих).

Нагадаємо, вранці 20 лютого літак із громадянами України та інших країн, евакуйованими з китайського Уханя, приземлився у аеропорту “Бориспіль” на дозаправку. З Києва він вирушив у Харків.

Усі ці люди не були хворими на коронавірус і не мали жодних симптомів вірусного захворювання. Їх було вирішено доправити на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” в Полтавській області. Там вони протягом 14 днів перебуватили в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки.

Місцеві мешканці організовували протести проти розміщення евакуйованих з Уханя в Нових Санжарах. Зокрема, протестувальники перекривали міст через річку Ворскла, а коли автобуси з евакуйованими співвітчизниками все ж проїхали, закидали їх камінням.

5 березня у Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус. Людей зустрічали президент Володимир Зеленський, секретар РНБО Олексій Данілов, глава МВС Арсен Аваков та головний санлікар України Віктор Ляшко.

Поліція відзвітувала про затримання 24 осіб. Згодом 23 особи відпустили (крім чоловіка, який наїхав автівкою на правоохоронців).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. Він залишається єдиним інфікованим в Україні.

Читайте також:
Поширення коронавірусу сталося внаслідок витоку з лабораторії в Ухані, – Данілов

Як протидіяти коронавірусу в Україні: поради від Уляни Супрун

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна