Уряд схвалив нову Річну національну програму Україна-НАТО

 

Уряд схвалив Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік.

Програма була розроблена за методологією вимірюваних результатів, ставить у центр уваги безпеку людини, містить механізм моніторингу виконання й побудована за принципами, структурою та змістом планів дій щодо членства в НАТО країн, які вступали в Альянс.

Відповідний документ Кабмін схвалив на засіданні в середу, 5 лютого, задля внесення докмуента на підпис глави держави, повідомляє “Урядовий портал”.

“Наш уряд включив до своєї Програми діяльності амбітну ціль: аби за п’ять років Україна відповідала критеріям вступу до НАТО. Якою буде Україна рівня натівських стандартів? Це держава, для якої безпека і добробут громадянина — у центрі уваги. Держава, яка здатна захистити свої людиноцентричні принципи”, — заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Цього року документ містить низку нововведень.

Уперше в центр уваги під час планування змісту програми поставлені саме права, свободи та законні інтереси людини. Саме такий підхід сповідує Північноатлантичний альянс.

Крім того, розроблення документа вперше здійснювали за міжнародною методикою Results-Based Management (“управління, орієнтоване на результат”, – “Н”).

Цю методику використовують під час підготовки аналогічних стратегічних документів у державах-членах НАТО, Світовому банку, ООН.

Важливо, що РНП-2020 розробляли одночасно з Державним бюджетом на 2020 рік, тому всі заходи, передбачені у програмі, підкріплені фінансово. Уперше передбачено створення системи незалежного зовнішнього моніторингу виконання РНП.

Оскільки перелік реформ, які включені до програми, дуже широкий і стосується приведення багатьох сфер життя країни до стандартів Альянсу, моніторинг виконання програми стане своєрідним аудитом країни за критеріями НАТО.

РНП передбачає як реформи сектору безпеки та оборони, так і демократичні перетворення країни.

Серед перших, зокрема, приведення всієї системи управління силами оборони, стратегічного та оперативного (бойового) управління, зв’язку, розвідки та спостереження до стандартів і сумісності з системами НАТО, впровадження демократичного цивільного контролю, забезпечення умов для участі українських підприємств у багатонаціональних проєктах НАТО у сфері розробки та виробництва озброєння та техніки тощо.

Також сформована ринкова економіка, прозора податкова система, ефективне наукове співробітництво між Україною та країнами НАТО і ЄС, система боротьби з тероризмом, яка робить Україну надійним партнером у системі міжнародної безпеки, розвиток системи національної стійкості та захисту критичної інфраструктури тощо.

Річна національна програма максимально наближена за змістом та принципами до Плану дій щодо членства в НАТО, і має таку саму структуру.

РНП є ключовим інструментом інтеграції України до НАТО і дорожньою картою реформ для втілення стандартів і принципів Альянсу.

Він був створений Альянсом 2008 року, коли на саміті в Бухаресті союзники визнали, що Україна буде членом НАТО.

Цього року виконання РНП спрямоване на досягнення цілі 17.2 Програми діяльності Кабінету Міністрів України – “Україна відповідає принципам та критеріям, необхідним для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору”.

Як писала “Новинарня“, перехід ЗСУ на нові сержантські звання відбудеться до кінця вересня 2020 року.

Читайте також:
Рада скасувала дію закону “Про Стройовий статут Збройних сил України”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна