Угорська громада Закарпаття негативно відреагувала на закон про середню освіту

 

Перша реакція угорської громади Закарпаття  на ухвалений напередодні закон “Про повну загальну середню освіту” виявилась негативною.

Про це у п’ятницю, 17 січня, пише “Європейська правда” у статті “Школи примирення: чи владнають нові мовні норми конфлікт України з Угорщиною”.

Як зазначається, попри те, що новий закон, за словами його розробників, демонструє максимально можливий рівень компромісу, угорці не вважають, що суперечку вже владнано.

Зокрема, з’явилася і перша жорстка критика. Так, Науково-дослідний центр імені Антонія Годинки (працює на базі угорського інституту ім. Ракоці ІІ в Берегові) вже оприлюднив свій висновок, що закон про середню освіту є “черговим кроком українізації”.

“Мейнстримна думка серед організацій угорців України: “має повернутися все, як було до 2017 року, із дозволом на 100% викладання угорською мовою”. Це створює глухий кут, адже реальність така, що так, як було до ухвалення закону про освіту, вже не буде”, – йдеться у статті.

Як інформувала “Новинарня“, 16 січня Верховна Рада ухвалила в остаточному другому читанні законопроєкт “Про повну загальну середню освіту“, який виводить приватні школи з-під дії статті 7 мовного закону – це було однією з вимог Угорщини у конфлікті з Україною.

Як відомо, Угорщина блокує засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів і президентів. Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна не блокуватиме засідання тільки після внесення поправок до законів про мову та освіту.

Читайте також:
Випускники шкіл із угорською або румунською мовами навчання не складають успішно ЗНО, – Монахова

Для угорських шкіл на Закарпатті підготують вчителів української, – Новосад

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна