Україна погодилась на “формулу Штайнмайєра”, – Пристайко

 

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко у середу, 18 вересня, заявив, що дав згоду на застосування “формули Штайнмайєра” для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

Про це голова МЗС повідомив під час спільного засідання комітетів Верховної ради з питань європейської інтеграції та комітету у закордонних справах, передає “Громадське”.

За словами Пристайка, він дав згоду на застосування “формули Штайнмайєра” під час зустрічі дипломатичних радників лідерів країн “нормандського формату” 2 вересня.

“Ми домовились про “формулу Штайнмайєра” і я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в силу на момент проведення виборів, а остаточно вступає в силу після рішення БДІПЛ ОБСЄ про визнання результатів виборів”, — сказав Пристайко.

Він наголосив, що у цій домовленості йдеться виключно про особливий статус окупованої частини Донбасу.

“Хочу наголосити — нічого, про що би більше домовились радники (лідерів “нормандської четвірки”, — “Н”), більше нічого немає, жодних слів. Ні яким чином проводяться вибори, ні хто, куди, перед ким, проведення під дулами автоматів чи в момент отримання контролю за кордоном. Нічого в наших домовленостях не було”, — додав міністр.

Пристайко розповів, що також Україна погодилася на розведення сил на трьох ділянках — Станиця Луганська, Петрівське та Золоте.

Водночас російська сторона наполягала на тому, щоби закріпити ще одну домовленість для проведення зустрічі лідерів “нормандської четвірки” — погодити документ, який підпишуть лідери. Але цей третій пункт не обговорювали, розповів глава МЗС.

Нагадаємо, раніше очільник зовнішньо політичного відомства Вадим Пристайко сказав, що влада України хотіла би проведення місцевих виборів у всій країні, включно з територіями тимчасово не підконтрольного уряду Донбасу.

Місцеві вибори за планом мають відбутисяу жовтні 2020 року, однак у команді Зеленського допускають проведення таких виборів й 2019-го.

28 серпня президент України провів телефонну розмову з федеральною канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, під час якої співрозмовники домовилися про якнайшвидше проведення саміту в “нормандському форматі”.

Зеленський закликав терміново провести зустріч лідерів країн “нормандської четвірки” для обговорення мирного процесу та узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту.

Зі свого боку Меркель висловила підтримку зусиллям України, спрямованим на встановлення миру на Донбасі, погодившись із необхідністю проведення зустрічі на найвищому рівні найближчим часом.

29 серпня Зеленський провів телефонну розмову з президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном, під час якої Макрон підтвердив намір провести зустріч у “нормандському форматі” найближчим часом.

Радники глав держав “нормандського формату” на зустрічі 2 вересня в Берліні мали обговорити порядок денний майбутньої зустрічі лідерів, а також саму підготовку зустрічі. Проте за підсумками зустрічі вони не погодили дати саміту глав держав “нормандського формату”.

Як інформувала “Новинарня“, анродна депутатка Ірина Геращенко застерегла нову владу від “формули Штайнмайєра” на шкоду Україні.

Читайте також:
Волкер про “план Штайнмайєра”: Не варто заступати за червоні лінії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна