Сущенко виставляє на аукціон свої картини, аби зібрати кошти для політв’язнів

 

Журналіст і колишній політв’язень Кремля Роман Сущенко розповів про намір організувати аукціон своїх творів, аби зібрати кошти для громадян України, які досі утримуються в Росії та анексованому Криму.

Як повідомляє “Новинарня“, про це він розповів у середу, 11 вересня, на пресконференції в Києві.

Сущенко каже, що малював картини в ув’язненні не тільки по пам’яті, а й з листівок та фотографій, які йому надсилали, а також із передплачених видань.

“Коли я вже потрапив до колонії, мені написала листа одна німецька художниця, достатньо успішна, вона підтримує наших політв’язнів, і вона, розуміючи мій голод, цю спрагу на візуальний ряд, почала мені вирізки з різних старовинних журналів надсилати. І я їх використав, безумовно. Крім того, я попросив своїх рідних, у мене велика кількість особистих фотографій з Франції, і вони також роздрукували і надіслали мені. Таким чином я почав творити якісь комбінації, експромт, експерименти, і ви стали свідками. Що вийшло, що не вийшло – судити не мені”, – розповів він.

Сущенко також розповів, що планує влаштувати аукціон написаних в тюрмі картин для благодійності, і закликав усіх зацікавлених долучитися.

“З приводу подальшої долі цих робіт – дійсно, в мене є ідея провести благодійний аукціон і кошти відповідно використати для того, щоб підтримати наших політв’язнів і їхні родини, їхніх дітей. З вашою (журналістською – ред.) допомогою, я б хотів звернутися зараз офіційно, що є така ідея, я би просив вас допомогти мені реалізувати, оскільки в мене такого досвіду немає, підказати, можливо, якось дати цю інформацію ширше. Я збираюся також звернутися до бізнесменів, офіційних осіб, політиків, хто готовий приєднатися – будь ласка”, – сказав журналіст.

Як повідомляла “Новинарня“, ФСБ РФ 30 вересня 2016 року затримала в Москві кореспондента “Укрінформу” у Франції Романа Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки і звинувативши в шпигунстві. Російське слідство заявляє, що Сущенко “цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Росії, що становлять державну таємницю”.
Журналіст обвинувачення ФСБ відкидає.

Сущенко був кореспондентом “Укрінформу” з 2002 року, писав під псевдонімом Рон Височанський.

27 березня 2018 року суд у Москві почав розгляд справи Романа Сущенка. 4 червня Москміськсуд засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ остаточно підтвердив вирок Сущенку.

У жовтні 2018 року Романа етапували до виправної колонії.

У серпні 2019 року стало відомо, що Сущенко підписав документи про згоду відбувати термін в Україні.

Україна вважала його політичним в’язнем і вимагала від Кремля звільнити журналіста.

Наприкінці серпня Сущенко прибув у московську тюрму “Лефортово” для ймовірного обміну.

Читайте також:
Сенцов видасть щоденник “145 днів”, який писав у російській в’язниці під час голодування

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна