На Світлодарській дузі загинув офіцер НГУ Роман Романенко

доповнено

Стало відоме ім’я військовослужбовця НГУ, який загинув 10 серпня на Світлодарській дузі. Це офіцер Роман Романенко.

Як передає “Новинарня“, особу полеглого назвав пресцентр штабу ООС.

“Командування Операції об’єднаних сил висловлює глибоке співчуття близьким та родичам з приводу загибелі у бою з російськими окупантами бойового побратима, військовослужбовця Національної гвардії України молодшого лейтенанта Романенка Романа Сергійовича”, – ідеться в повідомленні в неділю, 11 серпня.

“Вкрай важко підібрати слова, які б дозволили послабити душевний біль від втрати рідної людини.
Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами… – звертається командування ООС до рідних загиблого. – Смерть ворогам! Слава захисникам. Слава Україні”.

Перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін у себе в Facebook уточнив, що загиблий – 1994 року народження.

ДОПОВНЕНО. За повідомленням ТСН, загиблому – 25 років. Телевізійники подають інакше прізвище – Романченко.
Його тіло понад добу не можуть евакуювати з “сірої зони” за опорником.

Як відомо, смерть сталася близько 13:30 в районі селища Новолуганське (ОТУ “Північ”), де російсько-окупаційні війська обстріляли українських воїнів з автоматичного гранатомета.

Фото полеглого оприлюднив у “Твіттері” користувач aphareus. Він зазначив, що Роман, позивний “Біч” – із полку НГУ “Азов”.

“10 серпня близько 13:30 в р-ні м. Світлодарськ, в результаті ворожого обстрілу з боку окупованого с. Лозове загинув молодший лейтенант НГУ, ОЗСпП «Азов», Романенко Роман Сергійович («Біч»), 1994 р.н., мешканець м. Дніпро. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ!” – ідеться в дописі.

Військові ООС на позиції розказали, що, не зважаючи на режим припинення вогню, бойовики продовжують окопуватись і намагаються просуватись вперед. Вони почали рити окопи в бік дороги, яка з’єднує дві українські позиції. Якщо противнику це вдасться, то буде втрачено доступ до одного з опорників.
Тому українські військові вирішили провести розвідку, щоб надалі встановити там спостереження й зупинити бойовиків. Однак бійці ОС підірвалися на міні, яка була встановлена раніше сепаратистами. Так загинув Біч.
Хоча все це сталося в суботу, 10 серпня, тіло загиблого понад добу не вдається евакуювати, адже окупанти не дають підійти.

За даними “Новинарні“, це вже сьома бойова втрата ОС з початку “хлібного перемир’я” і п’ята – в серпні.

21 липня від підриву на мінах біля Щастя загинули Семер Румигін і Микита Скітченко із 25 опдбр.

6 серпня внаслідок обстрілу біля Павлополя загинули четверо військовослужбовців 36-ї окремої бригади морської піхоти – старший матрос Олександр Шарко, матрос Владислав Рак, солдат Сергій Шандра та матрос Василь Курдов.

Як інформувала “Новинарня“, на виконання рішення, ухваленого в Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи, з 00 годин 01 хвилин за київським часом 21 липня 2019 року вздовж всієї лінії розмежування в районі проведення ООС у Донецькій та Луганській областях було оголошено “режим тиші”, що передбачає обопільне припинення ведення вогню з будь-яких видів озброєння. Перемир’я запроваджено на необмежений термін.

Разом з тим, за 10 днів (до 30 липня включно) штаб ООС заявляв загалом про дев’ять обстрілів з боку бойовиків, а 31 липня – одразу 11 за добу.
За оцінками волонтерів InformNapalm, збільшення кількості обстрілів на фронті – не загострення, а відображення повсякденної дійсності, адже перед цим в ОС занижували дані щодо ворожої активності під час перемир’я.

Читайте також:
“Хлібне перемир’я” принесло значні результати, – Сайдік

14 загиблих героїв липня. ІСТОРІЇ, ФОТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна