оновлено о 12:10 24 липня
Із наближенням остаточного результату виборів (за підрахунком) електронних протоколів став відомий орієнтовний чисельний склад Верховної Ради ІХ скликання за фракціями.
Це випливає з даних ЦВК, яка наразі підсумувала 97,14% протоколів.
Фракція партії “Слуга народу” налічуватиме 254 народні депутати
Крайня в прохідній частині списку – з урахуванням кандидатів, знятих із балотування – Вікторія Подгорна, 50-річна експерт громадської спілки “Хай-тек офіс Україна”, №128.
Не проходить, наступна в черзі – Олена Хоменко, директор з управління та розвитку цифрових продуктів ТОВ “Квартал 95” (№129).
Це найбільша фракція в історії парламентаризму незалежної України. Для порівняння: навіть у Верховній Раді І “демократичного” скликання (ХІІ скликання ВР УРСР), обраній 1990 року, фракція комуністів налічувала 239 депутатів (т. зв. “група 239”).
Фракція партії “Опозиційна платформа – За життя” – 43 народні депутати
Ілля Кива – проходить (№34 у списку).
Крайня в прохідній частині списку – Антоніна Славицька, керівник адвокатського бюро “Славицька і партнери” (Київ).
Не проходять, наступні в черзі: №38 – Іван Чубирко з Мукачева, заступник директора ТОВ “Ресурс-Інвест-Сервіс”. Він людина Медведчука з часів СДПУ (о), голова територіальної ради руху “Український вибір” на Закарпатті. Учасник виборчих фальсифікацій і розправ над опозицією в Мукачеві у 2002-2004 роках. Був судимий, тікав до Росії, після повернення – депутат місцевих рад від Партії регіонів і “Відродження”;
№39 – Ростислав Дубовий, гендиректор ТОВ “БДК Груп” із Рубіжного на Луганщині.
Фракція ВО “Батьківщина” – 26 депутатів
Нинішня депутатка Альона Шкрум – проходить (№22).
Крайні у прохідній частині списку – Володимир Кабаченко, ФОП із м. Кам’янське Дніпропетровської області (№23), та чинний народний депутат від “Батьківщини” Вадим Івченко(№24).
Не проходять, наступні в черзі: №25 – чинний нардеп від “Батьківщини” Сергій Євтушок;
№26 – Михайло Соколов, заступник директора ТОВ “Укртранзит”.
Фракція партії “Європейська солідарність” – 25 депутатів
Крайні в прохідній частині списку (№№22, 23) – чинні народні депутати від БПП Максим Саврасов і Марія Іонова.
Не проходять, наступні в черзі: №24 – заступниця міністра енергетики з питань євроінтеграції Наталія Бойко,
№25 – голова УІНП, історик Володимир В’ятрович.
Фракція партії “Голос” – 20 депутатів
Крайні в прохідній частині списку (з урахуванням кандидата, що знявся з виборів – №№17, 18) – Леся Василенко, ФОП, керівник ГО “Юридична сотня”, та представник Меджлісу кримських татар Рустем Умєров – підприємець, керівник БО “БФ” Астем фаундейшн”.
Не проходять, наступні в черзі: №19 – юристка з освітою НаУКМА і Кембриджа, співзасновниця ГО EasyBusiness, директор ТОВ “Айсе Хідро Юкрейн” Аліна Свідерська;
№20 – Андрій Шараськін (Шараскін, позивний Богема), керівник ПП “Театральна компанія Андрія Шараскіна”, ветеран АТО, командир роти ДУК “Правий сектор”, “кіборг” – захисник Донецького аеропорту, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.
Висуванці інших партій – 10 народних депутатів
“Опозиційний блок”, “Самопоміч”, “Свобода”, “Біла Церква разом” та ін., дані уточнюються
Самовисуванці – 46 депутатів
Як повідомляла “Новинарня“, у неділю, 21 липня, в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. За результатами Національного екзитполу, до Верховної Ради проходять п’ять політичних партій: “Слуга народу” (42,2% голосів), “Опозиційна платформа – За життя” (11,4%), “Європейська солідарність” (8,8%), “Батьківщина” (7,4%) та “Голос” (6,5%).
Дані ЦВК дещо відрізняються від результатів екзитполу.
Читайте також:
ЦВК опрацювала понад 92% протоколів: “Батьківщина” випереджає “ЄС”
Близько 20% нової Ради складатимуть депутатки
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!