Новий прем’єр-міністр Молдови Майя Санду заявила, що буде зроблено все можливе для того, аби повернути в країну політиків-утікачів на чолі з олігархом Вкладом Плахотнюком.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на point.md.
Санду заявила, що втікачі “не зможуть жити спокійно”.
“Я бачила деяких румунських політиків, які виїхали в Коста-Ріку і були екстрадовані. На землі не так багато місць, де вони зможуть сховатися”, — заявила новий прем’єр-міністр Молдови.
Також Санду повідомила, що у країні буде незалежна прокуратура, яка вимагатиме екстрадиції і покарання для політиків-утікачів.
“Очевидно, що є ймовірність реваншу, вони можуть повернутися і спробувати відновити свої сили, але їм буде дуже складно, адже громадяни відчули смак свободи, і я впевнена, що ми ніколи не дозволимо нікому робити те, що зробив Плахотнюк”, — зазначила Майя Санду.
Як відомо, ще вранці у п’ятницю, 14 червня, в Молдові було двовладдя: Демоуратична партія “господаря Молдови” Влада Плахотнюка продовжувала контролювати старий уряд і силові структури, призначала зустрічі, але вони були скасовані.
О 13:30, незадовго до запланованого брифінгу керівництва ДПМ, в офіс партії Влада Плахотюка прибув кортеж посла США Дерека Хогана, який від початку кризи уникав зустрічей із керівництвом “демократів”.
Як повідомляля “Європейська правда”, посол пробув там рівно 15 хвилин – і цього виявилося досить для того, щоб ДПМ відмовилася від подальшого опору.
Ближче до ночі Плахотнюк та низка інших топ-представників його команди терміново, на приватних літаках, втекли з Молдови за кордон.
Всього в аеропорту Кишинева були помічені п’ять літаків для представників Демократичної партії Молдови, причому два з них прилетіли з Туреччини, ще один — з Києва. Один із літаків відбув в Одесу.
Як інформувала “Новинарня“, нещодавно у Молдові фактично встановилося двовладдя з двома урядами і парламентською більшістю, легітимність якої попередня влада не визнавала. Новий уряд, утворений проєвропейським блоком ACUM та проросійською Партією соціалістів Молдови, на чолі із Майєю Санду, визнали ключові держави ЄС, а також Росія. Однак ДПМ блокувала доступ нових урядовців до органів влади та скасовувала рішення нової коаліції через ручний Конституційний суд.
Україна називала прем’єр-міністрами одночасно і Майю Санду, і Павла Філіпа, ставленика Плахотнюка.
14 червня Демократична партія Молдови відмовилася від влади, щоб країна могла вийти з політичної кризи. При цьому ДПМ не визнає законним уряд Санду і вимагає перевиборів.
Читайте також:
Події в Молдові: МЗС боїться російського сценарію,
СБУ посилила контррозвідку на кордоні
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!