Голова уряду Малайзії допускає, що Україна могла збити МН17

 

Голова малайзійського уряду Махатхір Мохамад допускає, що у знищенні авіалайнера може бути винна й Україна та не вірить, що “дисциплінована” Росія могла збити літак.

Про це в п’ятницю, 31 травня, інформує УНІАН з посиланням на малайзійські ЗМІ.

Медіа пише, що уряд Малайзії хоче побачити тверді докази того, що Росія відповідальна за знищення рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines в 2014 році. За словами прем’єра, Малайзія отримала звіт розслідування міжнародної групи слідчих в Нідерландах і погоджується з його висновком, що MH17 був знищений ракетою російського виробництва. Але, як пише MalayMail, на думку малайзійського прем’єра, це все одно не доводить, що саме Росія відповідальна за її запуск.

“Вони звинувачують Росію. Але де докази? Ми знаємо, що ракета, яка збила літак, була російської моделі. Але її могли також зробити й в Україні. Потрібні тверді докази, щоб показати, що постріл здійснили росіяни. Це могли бути бойовики в Україні чи український уряд. Тому що у них є такі ж ракети”, – сказав Махатхір Мохамад під час конференції з FCCJ.

Також він додав, що росіяни – “військовий народ”. І вони б зрозуміли, що MH17 – пасажирський лайнер.

“Не думаю, що сторона з таким високим рівнем дисципліни відповідальна за запуск ракети”, – сказав голова малайзійського уряду.

Він також додав, що його країна повинна взяти участь в оцінці даних з чорної скриньки MH17, оскільки лайнер належав малайзійській авіакомпанії. І на борту були малайзійці.

“Ми можемо й не проводити самостійно експертизу. Але ми можемо купити її. З певних причин, Малайзії не дозволили перевірити чорну скриньку, щоб дізнатися, що сталося. Ми не знаємо, чому нас виключили з процесу оцінки. Але від самого початку ми бачимо забагато політики в ньому. І метою, здається, було не з’ясувати обставини подій, а вказати пальцем на росіян. Це не нейтральна оцінка“, – сказав Мохамад.

Як писала “Новинарня“, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс MH17 Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік від Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з контрольованої сепаратистами території ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.

Особу одного з російських фігурантів прослуховувань, опублікованих JIT, вдалося встановити – це російський військовий Сергій Дубинський “Хмурий”.

5 червня 2017 року волонтерська команда розслідувачів Bellingcat заявила, що їм вдалося виявити “відсутню ланку” для ідентифікації російського “Бука”, який збив малайзійський “Боїнг”. Вони знайшли в соцмережах фотографію, на якій видно маркування ЗРК “Бук” №332, знятого до його транспортування в колоні до України в червні 2014 року.

Розслідувачі стверджують, що “Бук” був приписаний до 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ з Курська. Експертам вдалося з’ясувати маршрут та визначити коло інших осіб, які могли бути причетні до транспортування ЗРК по російській території.

Також Bellingcat визначив особи сімох військових водіїв РФ, які тоді транспортували “Буки” з Курської області на Донбас.

24 травня 2018 року представники Міжнародної слідчої групи (JIT) на прес-конференції в Гаазі повідомили про результати розслідування. Вони дійшли висновку, що ЗРК “Бук”, який збив “Боїнг”, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді міноборони Росії. Згодом у мережі з’явилося відео цього розслідування.

Провідні держави світу, а також міжнародні структури закликають Росію взяти на себе відповідальність за катастрофу.

Читайте також:
П’ять країн підписали угоду щодо покарання винних у трагедії “Боїнга” рейсу MH17

Микола Федорович “Дельфін”. Встановлено російського генерала,
що був ключовою фігурою у збитті рейсу MH17

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна