Саакашвілі планує повернення в Україну наступного дня після першого туру виборів

 

Михеїл Саакашвілі заявив, що планує повернутися в Україну 1 квітня – наступного дня після першого туру президентських виборів.

Про свої плани щодо повернення в Україну колишній голова Одеської ОДА та екс-президент Грузії, позбавлений громадянства двох країн, розповів в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону.

“У мене є електронний квиток на 1 квітня цього року. З Варшави я лечу в Київ, о 14:05 я планую приземлитися в “Борисполі”. Цей квиток я взяв, бо впевнений: Порошенко не пройде у другий тур, і я більш ніж впевнений, що після цього жоден прикордонник не виконає наказ Порошенко не пускати мене в Україну”, – заявив Саакашвілі.

Пізніше Гордон уточнив, що розмова з лідером партії “Рух нових сил” записувалася 5-6 березня.

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян у коментарі “ВВС News Україна” підкреслив, що ДПСУ не пропускатиме Саакашвілі, адже “дана особа не є громадянином України і немає підстав для його в’їзду в Україну до 2021 року”.

Читайте також:
Суд у Грузії дав Саакашвілі 6 років тюрми заочно, – ЗМІ

Як інформувала “Новинарня“, у липні 2017 року президент Петро Порошенко позбавив Михеїла Саакашвілі українського громадянства. У той час екс-голова Одеської ОДА провадив активну опозиційну діяльність в Україні, яку пов’язували з планом “Шатун”.
Підставою для позбавлення паспорта України назвали те, що в 2015 році політик нібито вказав недостовірну інформацію в заяві на отримання громадянства й не вказав інформацію про кримінальне переслідування.

10 вересня 2017 року Михеїл Саакашвілі за допомогою групи прихильників “прорвав” польсько-український кордон та потрапив на територію України. Тоді разом із ним кордон у пункті “Шегині” незаконно перетнули близько 60 осіб, серед яких Юлія Тимошенко, Валентин Наливайченко та інші політики.

Надалі Саакашвілі вперше затримали в його квартирі на вулиці Костьольній 5 грудня 2017 року – тоді його відбив у правоохоронців натовп прихильників.

Пізніше він жив у наметі з протестувальниками біля Верховної Ради, був ще раз затриманий – 8 грудня – у квартирі соратника на вулиці Відрадній і поміщений в СІЗО СБУ.

Печерський суд 11 грудня 2017 року відпустив Саакашвілі, не задовольнивши прохання прокуратури про домашній арешт.
26 січня 2018 року суд таки змінив йому запобіжний захід на нічний домашній арешт.

5 лютого 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною відмову Державної міграційної служби надати Саакашвілі статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту.

Того ж місяця Михеїла Саакашвілі затримали у столичному ресторані “Сулугуні”. Після цього його вивезли чартерним літаком з України до Польщі. Польща прийняла Саакашвілі за процедурою реадмісії.

Саакашвілі заборонили в’їзд в Україну на три роки.

Він жив і працював у Нідерландах, зосередившись на грузинській політиці. Однак союзний Саакашвілі політик програв президентські вибори, і він не зміг приїхати до Грузії.

Громадянства Грузії Саакашвілі позбавлений. Рідна країна вимагає його екстрадиції.

Читайте також:
Саакашвілі в Перемишлі закликав скасувати парламент в Україні й замінити на блокчейн

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.