У ВР лобіюють закон, який карає за фальшування військової форми, нагород та наругу над могилами воїнів

 

ГО “Юридична сотня” закликала Верховну Раду прийняти законопроект №9217, яким буде впроваджено адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконне носіння військової форми одягу, підробку державних нагород і наругу над могилою чи пам’ятником, спорудженим у пам’ять про захисників України.

Разом із лобістами “Юридичної сотні” ці норми на брифінгу в УКМЦ у вівторок, 4 грудня, підтримали представники парламенту та Генштабу.

“Якась людина вдягає військову форму одягу з розпізнавальними знаками Збройних сил України чи інших військових формувань і виходить на вулицю, починає жебракувати, вимагати кошти. Зараз, у період введення режиму воєнного стану, це питання ще більше актуалізувалось. Тому що недобросовісні дії таких осіб тягнуть за собою те, що пересічні доброчесні громадяни наражаються на небезпеку”, – пояснила Леся Василенко, голова ГО “Юридична сотня”.

За словами нардепа Андрія Тетерука (“НФ”), ідеться “не про заборону камуфляжу як елементу форми одягу, а саме про використання камуфляжної форми одягу встановленого зразка як у Збройних силах, Національній гвардії та інших військових формувань, із знаками розрізнення, людиною, яке на має на те права”.

Відповідальність за це адміністративне правопорушення становитиме попередження або накладання штрафу у розмірі від 150 до 200 неоподаткованих мінімумів (від 2550 до 3400 гривень) із конфіскацію форми.

За повторну дію – штраф від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів (від 3400 до 6800 гривень) або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

Законопроект також передбачає адміністративне покарання за незаконне носіння підроблених чи куплених чинних державних нагород у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) із конфіскацією нагороди, а за виготовлення з метою збуту чи носіння нагород – у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів (від 1700 до 3400 гривень) також із конфіскацією.

За повторну дію подібного характеру буде накладено штраф від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів (від 3400 до 6800 гривень).

Також законопроект передбачатиме розширення вже існуючого пункту про кримінальну відповідальність за наругу над місцями поховання та пам’ятниками людям, що загинули під час Другої Світової війни. Андрій Тетерук зазначив, що згідно законопроекту осквернення чи руйнування могил та пам’ятників людей, що загинули під час здобуття незалежності, а також під час Революції Гідності та бойових дій на Сході України, буде передбачено покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі строком від 3 до 5 років.

“Міністерство оборони і Генеральний штаб всебічно підтримують законопроект і саму ідею, яка набула значної актуальності. Ті норми, які зараз фактично діють, є пострадянськими… Хочу одразу зазначити, що в разі прийняття цього законопроекту буде видано ряд інших, вже підзаконних актів”, – наголосив Віталій Голота, представник Генерального штабу Збройних сил України.

“Військова форма є складовою патріотичного виховання, самоідентифікації, предметом гордості за приналежність до військового формування. Тому не може бути прийнятним використання військової форми для корисливих цілей”, – сказав Голота.

У “Юрсотні” зазначають: згідно з чинним законодавством, особи, які незаконно носять військову форму одягу та підробляють державні нагороди, не несуть за це ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності.
Сувора відповідальність за осквернення або руйнування могили, пам’ятника виникає лише щодо таких, що споруджені в пам’ять осіб, які боролися проти нацизму в роки Другої світової війни або воїнів-інтернаціоналістів (обмеження чи позбавлення волі на строк від 3 до 5 років). Водночас, ті ж дії щодо могил, пам’ятників, споруджених в пам’ять захисників України, не караються законодавством.

 

Законопроект 9217 підготовлено а ініціативи народного депутата України Андрія Тетерука спільно з ГО “Юридична сотня”, міністром у справах ветеранів Іриною Фріз, депутатами Олександром Третьяковим, Альоною Шкрум, Юрієм Березою.

Читайте також:
Дезертир у “Жулянах” щодня наживався на 5 тис. грн.,
виманюючи “пожертви на АТО”

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна