Українська збірна на “Іграх нескорених” у Сіднеї здобула перші золоті медалі. У понеділок, 22 жовтня, змагання у своїх дисциплінах на веслувальних тренажерах виграли капітан нашої команди Сергій Ільницький (УДА) та Олександр Бєлобоков (ветеран ЗСУ).
Як передає “Новинарня“, про це інформує офіційний сайт турніру.
Киянин Сергій Ільницький “Сокіл” – керівник головного штабу Української добровольчої армії – у вправі IR6 спринт за 1 хвилину – показав однаковий результат з австралійцем Беном Фарінаццо – 381 раз. Вони обидва були удостоєні золотих нагород.
Відео “золотої” вправи Ільницького:
Сергій – майстер спорту з веслування на байдарці. Військовим він став у 18 років, ще за часів СРСР, та 23 роки прослужив у Збройних силах України. Вийшов у відставку у званні полковника.
Коли на сході України спалахнула війна, вибір – іти чи не йти – перед Сергієм не стояв. У 2014 році приєднався до Української добровольчої армії.
“На той час це була місія кожного справжнього чоловіка — піти на фронт”, — розповідає Ільницький та додає, що шлях добровольця для себе обрав, бо до цього ж добровольчого формування вступив і його 22-річний син.
На Донбасі Сергій отримав закриту черепно-мозкову травму та численні травми обличчя внаслідок контузії, яка спричинили інвалідність. Втім, наслідки поранення не зупинили чоловіка, а навпаки – спонукали повернутись до активних занять спортом та, як і колись в армії, бути прикладом для інших військових.
Ільницький став капітаном збірної України на Invictus Games.
“Ігри нескорених” для Сергія – більше, ніж просто змагання. Він сподівається, що участь української збірної в Іграх ще раз нагадає світу про війну, яка триває в Україні та продовжує забирати життя та здоров’я багатьох українців.
Чоловік також вірить, що змагання надихнуть ще більше військовослужбовців з пораненнями займатися спортом”, – ідеться на сайті української збірної “Ігор нескорених”.
За словами Ільницького, “Ігри нескорених” показали багато прикладів, коли учасники з серйозними травмами не лише демонстрували високі результати, а навіть перевершували досягнення, які мали до поранення.
Читайте також:
УДА виходить із фронту – куди, навіщо й кого “валитиме”.
ІНТЕРВ’Ю з Сергієм Ільницьким
Олександр Бєлобоков, як зазначено на сайті української збірної, як доброволець брав участь у визвольній боротьбі за Маріуполь в 2014 році та отримав поранення обох рук, виконуючі бойові завдання в секторі “М” зони АТО.
Унаслідок мінно-осколкового поранення ліву кисть було ампутовано, ліву – пошкоджено.
У Сіднеї 22 жовтня маріуполець став першим у вправі на веслувальному тренажері IR спринт на 1 хвилину, випередивши найближчого переслідувача з Австралії на 54 пункти.
Бєлобоков – єдиний представник Донеччини у збірній.
До війни він успішно займався пауерліфтингом (майстер спорту міжнародного класу) та греко-римською боротьбою. Переможець національних “Ігор нескорених-2018”.
Водночас перед початком змагань у Сіднеї почали лунати на адресу Бєлобокова в сепаратизмі (на підставі змісту його сторінки “Вконтактє”) та в тому, що він не був комбатантом і не має посвідчення учасника бойових дій.
З цього приводу український оргкомітет констатував: “…Маємо ситуацію, коли двома учасниками національних “Ігор нескорених” 2018 року, що не були відібрані до збірної, ставиться під сумнів можливість участі у збірній добровольців. Зокрема, організаційний комітет отримав ультиматум виключити Олександра Бєлобокова з команди на підставі того, що він не має посвідчення УБД або інших документів, які б давали йому право брати участь в змаганнях. Основою для публічних заяв є сумніви у достовірності документів від УДА та згадка про те, що Олександр мав сторінку у соціальній мережі “ВКонтакті”.
Відповідно до заяви оргкомітету, Бєлобоков брав участь у визволенні Маріуполя, виконував бойові завдання в секторі “М” зони АТО та отримав поранення рук.
“Це підтверджують надані організаційному комітету документи Української добровольчої армії за підписом начальника 8-го окремого батальйону УДА та начальника штабу УДА, свідчення військовослужбовців 72 ОМБр, добровольців, бойових побратимів Олександра, волонтерів “Самооборони Маріуполя”, а також інших учасників бойових дій”, – ідеться в заяві.
“Щодо сторінки у “ВКонтакті” — у 2014 році, як пояснив Олександр та інші учасники АТО, ведення сторінок “ВКонтакті” було звичною практикою і вимушеним заходом безпеки для бійців, які перетинали блокпости “ДНР” та “ЛНР”, – зазначили в оргкомітеті.
Організаційний комітет звернувся до ветеранів, що мають питання до відповідності Олександра, аби надали свідчення або документи, які б свідчили про інше.
Однак “на даний момент від авторів ультиматуму ми не отримали жодної інформації, документів, чи свідчень, які б ставили під сумнів участь Олександра Бєлобокова в АТО”.
Ситуація, що виникла щодо участі Олександра у збірній, була обговорена з іншими членами команди. Розглянувши всі надані документи та свідчення, вони одностайно підтримали право Олександра Бєлобокова на місце в збірній і висловили йому довіру, сказано в заяві.
Також на змаганнях у понеділок четверте місце на rowing-тренажерах посів Юрій Дмитренко (патрульна поліція), відставши від бронзового результату на три пункти.
Як інформувала “Новинарня“, першу медаль для України на “Іграї нескорених-2018” – бронзову – здобув ветеран СБУ Денис Фіщук.
Читайте також:
В Австралії урочисто зустріли українську команду “Ігор Нескорених”. ФОТО
Invictus Games-2018 (“Ігри нескорених”) урочисто відкрилися в Сіднеї у суботу, 20 жовтня. Змагання, які проходять 20-27 жовтня, зібрали близько 500 атлетів-ветеранів із 18 країн.
У змаганнях беруть участь 15 українських спортсменів, які виступають у шести видах спорту: пауерліфтингу, веслуванні на тренажерах, легкій атлетиці, плаванні, стрільбі з лука та велоспорті-шосе.
Відбір у збірну України було почато в січні ц.р. Її визначали з числа переможців та призерів змагань, що пройшли в Києві 12 травня, а також учасників, які виявились єдиними спортсменами в своїх категоріях.
“Ігри нескорених” – міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі, засновані принцем Уельським Гаррі в 2014 році, які об’єднують військовослужбовців та ветеранів силових структур з обмеженими фізичними можливостями й пораненнями, триманими під час виконання службових обов’язків.
У 2017 році Україна вперше взяла участь в “Іграх нескорених” у Торонто (Канада).
Тоді українська збірна здобула 8 золотих, 4 срібних та 2 бронзових медалі.
Читайте також:
Порошенко став на коліно на церемонії нагородження орденами
учасників “Ігри нескорених”
Порошенко хоче провести міжнародні Invictus games у Києві
У фіналі “Ігор нескорених” Порошенко презентував
нову систему реабілітації ветеранів. ФОТО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!