Прокуратура Автономної Республіки Крим передала арештоване судно “Норд” з Керчі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Як повідомила прес-служба прокуратури АРК, речовий доказ у кримінальному провадженні – судно СЧС “Норд” (бортовий номер Ч-13-0057) передано Агентству з розшуку та менеджменту активів на виконання ухвали Херсонського міського суду Херсонської області в п’ятницю, 19 жовтня.
“Мета передачі судна – здійснення всіх заходів з управління з метою збереження чи збільшення вартості активів або передачі активів в управління на підставі договору управління чи розпорядження, або реалізації відповідних активів з подальшим розміщенням готівкових коштів на рахунках у державних банках до закінчення кримінального провадження”, – зазначив начальник управління прокуратури АР Крим Євген Комаровський.
Рішення ухвалено з метою збереження бюджетних коштів, які витрачаються на утримання арештованого судна на території морського порту “Бердянськ”.
Читайте також:
Справа капітана “Норда” з Керчі: прокуратура завершила досудове розслідування
Двоє моряків “Норда” обманним шляхом покинули Україну через Білорусь
Як повідомляла “Новинарня“, 25 березня 2018 року корабель морської охорони ДПС України затримав в Азовському морі риболовецьке судно-порушник “Норд” під прапором Російської Федерації. Було встановлено, що сейнер зареєстрований в Керчі – в окупованому Росією Криму.
Затримане судно із командою (10 осіб) відконвоювали до порту Бердянська для перевірочних та процесуальних дій.
30 березня суд заарештував “Норд”. Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна із закритого Києвом порту Керчі.
2 квітня його капітанові, громадянину України Володимиру Горбенку оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду і виїзду з тимчасово окупованої території України) Кримінального кодексу України.
6 квітня Херсонський міський суд обрав Горбенку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в сумі 35240 грн.
Маріупольський суд наклав на членів екіпажу сейнера з Керчі адміністративний штраф за статтею “Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”. Вони вийшли з-під варти, але не були випущені з України.
10 квітня капітан “Норда” Горбенко вийшов з СІЗО під заставу і поїхав до лікаря.
Однак уже 11 квітня прокуратура оголосила Горбенкові нову підозру – за ст. 249 (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) ККУ, за якою передбачена відповідальність до трьох років позбавлення волі.
За цим провадженням йому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з покладанням обов’язків – прибувати на першу вимогу до слідчого, судді чи прокурора, а також не відвідувати територію окупованого РФ Криму.
У відповідь на затримання “Норда” управління ФСБ Росії в анексованому Криму порушило кримінальну справу стосовно співробітників Держприкордонслужби України, які затримали судно в Азовському морі. Українські прикордонники назвали це “тиском на Держприкордонслужбу України”.
Російські прикордонники також почали затримувати українських рибалок в Азовському морі.
20 квітня справи про адміністративне правопорушення за ст. 204-1 КУпАП (“Незаконне перетинання державного кордону”), які стосувалися спроби членів екіпажу “Норд”, як громадян України, перетнути державний кордон в аеропорту “Київ” за паспортами громадян РФ, були скеровані до Солом’янського райсуду Києва.
Термін розгляду таких справ, визначений законодавством, становить три місяці. У ході судових засідань, адвокати моряків неодноразово клопотали про перенесення розгляду, а правопорушники не прибували на засідання, чим затягували розгляд.
Таким чином, 23 липня, у зв’язку із закінченням тримісячного строку притягнення осіб до відповідальності, суд закрив справи, оскільки за даних обставин не вбачається можливість притягнення осіб до відповідальності.
Як відомо, з липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів окупованого РФ Криму.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!