ПА ОБСЄ прийняла жорстку резолюцію щодо Криму. Росіяни образилися і пішли

 

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі ухвалила жорстку заяву, в якій засудила російську окупацію Криму та закликала Росію звільнити незаконно затриманих або засуджених українців і кримських татар в окупованому Криму.
Як передає “Новинарня“, ображена російська делегація на знак протесту вийшла із залу засідань.

Як зазначається на сайті ПА ОБСЄ, у середу, 11 липня, в Берліні в рамках 27-ї щорічної сесії асамблеї було прийнято Берлінську декларацію і низку резолюцій, які увійшли в цю декларацію.

Зокрема, було прийнято резолюцію “Тривалі порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

“Парламентська асамблея ОБСЄ рішуче засуджує незаконну окупацію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також вкотре закликає Російську Федерацію скасувати спробу анексії”, – йдеться в резолюції.

Також ПА ОБСЄ “вкотре закликає Російську Федерацію покласти край агресії проти України та повністю виконувати свої зобов’язання, що випливають зі Статуту ООН, Гельсінського заключного акта, інших норм і принципів міжнародного права, а також принципів і зобов’язань у рамках ОБСЄ”.

“Парламентська асамблея ОБСЄ також засуджує протиправне встановлення Російською Федерацією в окупованому Криму законів, юрисдикції та адміністрації й вимагає, щоб Російська Федерація виконувала зобов’язання за міжнародним правом щодо дотримання законів, які діяли в Криму до окупації”, – йдеться в резолюції.

Парламентська асамблея ОБСЄ закликає РФ “невідкладно і беззастережно звільнити кримських активістів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Ремзі Меметова, Сейрана Салієва, Володимира Балуха, Олександра Костенка, Мусліма Алієва, Еміра-Усеіна Куку, Вадима Сірука, Арсена Джеппарова, Рефата Алімова та інших українських громадян, які були незаконно затримані або ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями de facto владою в окупованому Криму”.

Парламентарії країн-учасниць ОБСЄ закликають Москву “покласти край усім формам залякування, утисків, дискримінації та переслідування релігійних громад у Криму”.

Також вони закликають “припинити викорінення освіти українською мовою та її вивчення, обмеження і придушення культурних, релігійних та інших проявів української ідентичності та забезпечити можливість отримання освіти українською та кримськотатарською мовами” і “негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, відкликати рішення, яке забороняє керівникам Меджлісу в’їжджати до Криму, та утриматися від збереження або встановлення обмежень щодо можливості кримськотатарської громади зберігати свої представницькі органи, включаючи Меджліс і Курултай”.

У резолюції міститься заклик до Росії “покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в збройних або допоміжних силах Російської Федерації, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди”, “припинити переслідування і незаконне затримання всіх жителів Криму, які виступають проти незаконної окупації півострова”.

Також асамблея закликає РФ “провести оперативні, об’єктивні та ефективні розслідування всіх випадків порушень прав людини в Криму, включаючи випадки тортур, викрадень і насильницьких зникнень”.

Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Російську Федерацію “припинити нав’язувати застосування законів Російської Федерації в окупованому Криму, а також примусово надавати російське громадянство жителям Криму в порушення міжнародного права, а також припинити насильницьку депортацію з Криму українських громадян, які не мають російських паспортів”.

Крім того, парламентарії закликають Росію “утримуватися від переведення осіб, які утримуються під вартою або в установах соціальної опіки, включаючи дітей, в Російську Федерацію і на інші підконтрольні їй території” та “припинити політику зміни демографічного складу населення Криму шляхом переселення на півострів власного населення з російської території”.

ПА ОБСЄ закликає Кремль “невідкладно надати безперешкодний доступ до Криму міжнародним організаціям, інституціям, спеціальним процедурам і незалежним експертам ОБСЄ, Організації Об’єднаних Націй та Ради Європи, а також будь-яким правозахисним НГО або засобам масової інформації, які бажають відвідати Крим, оцінити становище в Криму і інформувати про нього” та “створити і підтримувати безпечні і сприятливі умови для незалежної, без необґрунтованого втручання роботи журналістів, правозахисників і адвокатів у Криму”.

Як передають російські агенції, делегація РФ заявила про порушення регламенту при розгляді двох антиросійських резолюцій на сесії ПА ОБСЄ і зажадала відкласти голосування.
Росіяни послалися на порушення регламенту – документи нібито були винесені на засідання за відсутності українських парламентаріїв, які поставили під ними свої підписи.

На знак протесту російські парламентарії на чолі з головою делегації, віце-спікером Держдуми РФ Петром Толстим залишили пленарне засідання ПА ОБСЄ.

Позитивне голосування відбулося без росіян.

Читайте також:
Бюро ПАРЄ запустило розробку рішення на повернення Росії в Асамблею

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна