Бюро ПАРЄ запустило розробку рішення на повернення Росії в Асамблею

 

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалило почати термінову розробку рішення, яке дозволить повернути російську делегацію до роботи в ПАРЄ.

Про це стало відомо “Європейській правді” за підсумками засідання бюро, яке відбулося в Страсбурзі в п’ятницю, 29 червня.

У відповідності до рішення керівного органу ПАРЄ, керівництво Асамблеї “взяло до уваги” всі пропозиції, зібрані протягом року надзвичайним комітетом ПАРЄ за участі російської та всіх інших національних делегацій.
Із цих пропозицій Бюро виокремило ті, які спрямовані на повернення Росії до роботи в ПАРЄ, і доручило регламентному комітету Асамблеї терміново підготувати проект резолюції про зміну правил та процедур ПАРЄ.

“Звернутися до комітету з питань правил, імунітетів та інституційних питань… підготувати до сесії в жовтні 2018 року доповідь по пропозиціях щодо доповнень і змін до тих правил Асамблеї, які стосуються підтвердження та оскарження повноважень і прав національних делегацій”, – ідеться в рішенні бюро.

Як відомо, зараз ПАРЄ має право накладати обмеження прав (санкції) на делегації тих країн, які грубо порушують принципи Ради Європи.
На цих підставах у 2014-му та 2015 роках ПАРЄ обмежувала в правах російську делегацію.
З початку 2016 року Росія сама перестала брати участь у роботі Асамблеї і не подавала у Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

Водночас, торік росіяни припинили платити внески у бюджет Ради Європи, вимагаючи, щоб у регламент ПАРЄ внесли зміни, які не дозволять накладати на них санкції.

Ідею зняття санкцій з Росії та відновлення сплати нею внесків до бюджету РЄ відкрито підтримують генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд та низка західних депутатів.

Остаточне рішення, як очікується, буде ухвалене на жовтневій сесії Асамблеї, пише “Європравда”.

У жовтні 2017 року ПАРЄ вже ухвалювала рішення, що дозволить зняти санкції з Росії. Однак у квітні 2018 року комітет ПАРЄ щодо повернення Росії не ухвалив жодного рішення.

Читайте також:
Генсек Ради Європи прагне будь-що зняти санкції ПАРЄ з Росії.
РЕАКЦІЯ УКРАЇНИ

Комітет ПАРЄ за закритими дверима обговорює повернення росіян. Ті нахабніють

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна