ЄС оприлюднив вимоги, які має виконати Україна для збереження безвізу

 

Євросоюз визнає продовження виконання критеріїв візової лібералізації Україною, однак у світлі останніх подій вимагає негайних дій задля забезпечення повноцінної імплементації і сталості реформ.

Про це йдеться у першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму призупинення безвізових режимів, передає Європейська правда.

У звіті Єврокомісія заявляє, що такі події, як запровадження жорстких строків давності досудових розслідувань, розкриття Генпрокуратурою в кінці листопада інформації про розслідування Національного антикорупційного бюро серйозно підривають здатність НАБУ проводити розслідування.

Крім того, в ЄС наголосили, що законопроект, який дозволяє парламенту звільняти керівників антикорупційних інституцій, хоч і був вилучений з порядку денного, але лишається зареєстрованим.

“Загалом критерії візової лібералізації продовжують виконуватися. Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних дій з метою забезпечити повну імплементацію і стабільність вже здійснених реформ, зокрема, у контексті антикорупційних вимог”, – йдеться у звіті.

У своєму звіті Єврокомісія видала шість вимог до України:

  • посилити співпрацю з відповідними установами ЄС для запобігання ризикам нерегулярної міграції;
  • проводити кампанію з інформування про обов’язки і права в рамках безвізового режиму;
  • забезпечити незалежність, ефективність та стійкість антикорупційних реформ, зокрема шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду відповідно до висновку Венеціанської комісії та українського законодавства;
  • негайно відновити авторитет НАЗК і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій;
  • скасувати поправки щодо електронного декларування антикорупційних активістів;
  • посилити зусилля по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.

Рада ЄС затвердила новий механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами в лютому 2017 року.

В документі прописано п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції: ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози.
П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".