Ющенко: Влада використовує війну для виправдання своєї неефективної політики

 

Конфлікт на Донбасі часто використовується владою України для виправдання своєї неефективної політики.

Про це заявив президент України 2005-2010 років Віктор Ющенко в інтерв’ю польській газеті Rzeczpospolita, яке вийшло 25 жовтня.

Ющенко не вважає, що  війна в Донбасі, яка триває три роки, гальмує реформи в Україні.

“Це не правда. Війна часто використовується, щоб обґрунтувати неефективну політику або відсутність будь-якої політики. Це правда, що вона (війна) створює багато нових проблем, але другим її фронтом є економіка. Якщо тут зазнати поразки, то на першому теж програєш”, – сказав екс-президент.

Ющенко розкритикував фінансову політику уряду.

“Протягом трьох років девальвація української гривні досягла 350 відсотків. Але чому Сталін девальвував рубль не в 1942 році, а тільки в 1946-му? Тому що стабільна національна валюта є ефективним методом боротьби з окупантом. Я не в змозі пояснити, чому протягом останніх півтора років половина українських банків збанкрутували. Я не можу зрозуміти, що ще півтора роки тому у нас була 47-відсоткова інфляція. Тут мова йде не про війну, а про слабку фінансову, монетарну, а також банківську політику”, – констатував Ющенко, який до свого прем’єрства 1999 року був головою НБУ.

“Є дуже багато прикладів того, що багаторічна війна не заважає розвитку держави. Я маю на увазі Ізраїль. Коли там не було війни?” – риторично спитав Ющенко.

Серед помилок нинішньої влади він назвав провал деолігархізації. За його словами, монополізація та олігархізація української моделі економіки позбавляє Україну не тільки економічної, а й соціальні перспективи.

“Це близько 20 чи 30 осіб, які отримують прибуток. Незалежні аналітичні кола вважають, що з України виведено в податкові гавані 140 мільярдів доларів. Звичайно, цей процес тривав не два, не три роки. Тепер ми стоїмо у черзі до Міжнародного валютного фонду, аби отримати 17 млрд. доларів за чотири роки. Можливо, варто організувати “круглий стіл” і спробувати відповісти на питання: що нам потрібно зробити, щоб повернути ці 140 мільярдів доларів Україні?” – заявив екс-президент.

Віктор Ющенко також висловив переконання, що такого високого рівня корупції,  як зараз, ніколи не було.

“Десять-вісім років тому ситуація була іншою. Тому протестувальники під Верховною Радою вимагають боротьби з корупцією та створення Антикорупційного суду”, – сказав він, маючи на увазі нинішні протести біля Верховної Ради, які очолив Михеїл Саакашвілі.

“Думаю, що президент України повинен рахуватися з такими виступами. Є таке мудре висловлювання: якщо ви хочете бути лідером, ви повинні бути слугою для всіх. Ви маєте пам’ятати, що обіцяли під час виборів. Михеїл Саакашвілі показує жовту картку, яка свідчить, що правителі мають бути більш відповідальними і послідовними”, – підкреслив Ющенко.

27 жовтня він також написав у Facebook, що Україні потрібен такий політичний курс, якого він притримувався під час своєї роботи.

“Я зараз буду нескромним. Я до сьогоднішнього дня глибоко переконаний, що Україні потрібний політичний курс президента Ющенка. В самому широкому значенні цього слова”, – заявив Віктор Ющенко.

Він підкреслив, що не підписав жодної угоди, за яку йому було соромно як президенту.

“Я не підписував зрадницьку газову угоду, я не здавав Крим, я не здавав східний Донбас. Я по відношенню до своєї нації був чесним, мені здається, був професійним, і я ні про що не жалкую”, – вважає екс-президент, який прорав вибори 2010 року Віктору Януковичу, набравши 5,45% голосів (5-те місце).

Читайте також:
В Австрії закрили справу проти екс-радника Ющенка Хареса Юссефа:
віддали в Іспанію

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]